4.7 C
    Sobota 27. dubna 2024

Fotbalová extáze. Real Madrid byl na dně, ale nakonec vyhrál v Anglii vysoko 5:2

Kdo si vybral na úterní zábavu duel osmifinále Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Realem Madrid, mohl si gratulovat. Už samotné názvy klubů napovídají, že by se dal čekat výborný fotbal. Ale včerejší REALita předčila všechna očekávání. Bílý balet prohrával po čtvrt hodině 2:0 a byl na ručník. Nakonec ale zvítězil senzačně 5:2 a pomalu nakukuje do předsálí čtvrtfinále.

Zápas sliboval velkou podívanou. Koneckonců, bodejť by ne! Vždyť se utkali poslední finalisté Ligy mistrů. V loňském květnu padl pouze jeden gól. Na včerejší první se čekalo pouze čtyři minuty. A byla to lahůdka! Z pravého křídla odcentroval Salah a Darwin krásnou patičkou překonal Courtoise – 1:0. Uruguayský snajpr ukázal parádní formu posledních týdnů.

Pomsta za loňské finále pokračovala ve 14. minutě. Právě hrdina posledního vzájemného zápasu, gólman Courtois, nezvládl malou domů a Salah trestal do prázdné branky – 2:0! Real byl zralý na ručník, byl všude druhý a v tu chvíli by na hosty nikdo nevsadil ani haléř.

Už v loňské sezoně ale Real Madrid ukazoval, že se do zápasu umí vrátit. A dokázal to i na Alfieldu. Sedm minut po Salahově zásahu se povedeným obstřelem trefil Vinícius – 2:1. A v 36. minutě přišel šok. Malou domu tentokrát dostal Allison a nyní chyboval světový brankář Liverpoolu. Při odkopu trefil Vinicía a míč doskákal do prázdné branky – 2:2! Šanci na obrat dostal Real už v první půli, ale fantastický brejk nedotáhl do cíle Rodrygo.

Kdo čekal, že se o půli Liverpool probere, tak se šíleně spletl. Real byl psychicky na výši a hned ve 47. minutě přidal další úder. Modrić rozehrál standardku na hlavu stopera Militaa, který hlavičkoval absolutně osamocen – 2:3! A strhující jízda pokračovala. A na úřadujícího šampiona se smálo i štěstí. Ve vápně zkusil střelu Benzema a stoper Gómez ji nešťastně tečoval za Allisona – 2:4!

A totální rozborka bývalých defenzivních majáků Van Dijka z Allisonem pokračovala. Dobrý den si z nich udělali staří mistři. Modrić má i v necelých 38 letech stále rychlé nohy a předložil tutovku znovu Benzemovi. A poslední vítěz Zlatého míče opět ukázal, že je v pohodě. Brankáře domácích si posadil na zadek a celkem v poklidu přidal pátou trefu – 2:5.

Až poté se kulomet zasekl. Šanci na snížení měl Salah, ale jinak si Real užíval zaávěrečný exibiční ťukec. Nádherný zápas nabídl sedm branek a Real je velice blízko postupu mezi nejlepších osm celků soutěžě. Naopak soužení Liverpoolu pokračuje.