15.2 C
    Pátek 26. dubna 2024

Druhá potupa během jednoho týdne. Slováci znovu nestačili na Kazachstán

Fotbalisté Slovenska v Lize národů pokračují v bídných výkonech. Ve třetí výkonnostní skupině už podruhé v řadě nestačili na Kazachstán, kterému podlehli také na venkovním hřišti. Po čtyřech odehraných zápasech mají na kontě šest bodů.

Nepříjemné období zažívají v posledních dnech a týdnech příznivci slovenského fotbalu. Ještě před tím, než reprezentačnímu výběru odstartovala série čtyř zápasů v Lize národů, musel se národní tým oklepat z mohutné kritiky, která se snášela především na již bývalého kouče Štefana Tarkoviče.

Jaká byla příčina? Především nešťastné vyjádření na adresu Dávida Hancka, který odmítnul reprezentovat kvůli narození prvního potomka. „Je to také trochu zklamání, ale je to jeho rozhodnutí. Nechci o něm velmi polemizovat. Já potřebuji, aby hráči byli motivovaní a připravení podat nejlepší výkon. Jeho rozhodnutí akceptuji,“ řekl tehdy novinářům.

Netrvalo dlouho a na lavičce slovenského reprezentačního týmu skončil. Možná i tento výrok na to měl vliv, ovšem hlavní příčina uvízla v ostudné prohře s Kazachstánem. Navíc na domácím stadionu, což fanoušci těžce kousali a hráče z trávníku vypískali.

Trápí se také Francie

Nový kouč Samuel Slovák, který mužstvo přebral společně s Markem Mintálou, následně sice slavil se svými svěřenci výhru 1:0 v Ázerbájdžánu, ale radost jim příliš dlouho nevydržela. O tři dny později čekala Slováky odveta s Kazachstánem, ve které byl znovu úspěšnější outsider.

Více než 27 tisíc diváků sledovalo utkání, ve kterém si domácí v prvním poločase vytvořili náskok dvou branek, který už do konce zápasu nepustili. Snížit se ve druhé půli podařilo Berovi, ovšem vyrovnat už se hostům nepodařilo. V závěru se navíc v rozmezí dvou minut dokázal vykartovat Duda.

Herní i výsledkový útlum zažívají také Francouzi. Ve skupině A nejlepšího výkonnostního „koše“ se po čtyřech kolech krčí na poslední příčce se ziskem pouhých dvou bodů. V pondělí večer si připsali druhou porážku, když doma nestačili na Chorvaty. O jedinou branku zápasu se z penalty postaral Luka Modrič.