5.8 C
    Středa 24. dubna 2024

Druhá potupa během jednoho týdne. Slováci znovu nestačili na Kazachstán

Fotbalisté Slovenska v Lize národů pokračují v bídných výkonech. Ve třetí výkonnostní skupině už podruhé v řadě nestačili na Kazachstán, kterému podlehli také na venkovním hřišti. Po čtyřech odehraných zápasech mají na kontě šest bodů.

Nepříjemné období zažívají v posledních dnech a týdnech příznivci slovenského fotbalu. Ještě před tím, než reprezentačnímu výběru odstartovala série čtyř zápasů v Lize národů, musel se národní tým oklepat z mohutné kritiky, která se snášela především na již bývalého kouče Štefana Tarkoviče.

Jaká byla příčina? Především nešťastné vyjádření na adresu Dávida Hancka, který odmítnul reprezentovat kvůli narození prvního potomka. „Je to také trochu zklamání, ale je to jeho rozhodnutí. Nechci o něm velmi polemizovat. Já potřebuji, aby hráči byli motivovaní a připravení podat nejlepší výkon. Jeho rozhodnutí akceptuji,“ řekl tehdy novinářům.

Netrvalo dlouho a na lavičce slovenského reprezentačního týmu skončil. Možná i tento výrok na to měl vliv, ovšem hlavní příčina uvízla v ostudné prohře s Kazachstánem. Navíc na domácím stadionu, což fanoušci těžce kousali a hráče z trávníku vypískali.

Trápí se také Francie

Nový kouč Samuel Slovák, který mužstvo přebral společně s Markem Mintálou, následně sice slavil se svými svěřenci výhru 1:0 v Ázerbájdžánu, ale radost jim příliš dlouho nevydržela. O tři dny později čekala Slováky odveta s Kazachstánem, ve které byl znovu úspěšnější outsider.

Více než 27 tisíc diváků sledovalo utkání, ve kterém si domácí v prvním poločase vytvořili náskok dvou branek, který už do konce zápasu nepustili. Snížit se ve druhé půli podařilo Berovi, ovšem vyrovnat už se hostům nepodařilo. V závěru se navíc v rozmezí dvou minut dokázal vykartovat Duda.

Herní i výsledkový útlum zažívají také Francouzi. Ve skupině A nejlepšího výkonnostního „koše“ se po čtyřech kolech krčí na poslední příčce se ziskem pouhých dvou bodů. V pondělí večer si připsali druhou porážku, když doma nestačili na Chorvaty. O jedinou branku zápasu se z penalty postaral Luka Modrič.

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.