15.8 C
    Pátek 26. dubna 2024

Bod ve třetím prodloužení po sobě. Nečas byl u vítězné trefy Caroliny

Zatímco Boston ztrácí a v noci z pondělí na úterý prohrál už ve třetím utkání v řadě, Carolina válí. Hurricanec ovládli už šestý zápas po sobě a pod triumf se i tentokrát podepsal český útočník Martin Nečas. Díky jeho asistenci rozhodl jeho tým v prodloužení, sám kanonýr bodoval ve třetím prodloužení.

Výbornou formou se v současné době prezentují hokejisté Caroliny. V noci na dnešek vyhráli pošesté v řadě, znovu v prodloužení a tentokrát do odneslo Los Angeles. Další výhra 5:4, stejná jako před pár dny proti San Jose, jde také za útočníkem Martinem Nečasem. Gól sice nedal, vítěznou nahrávku mu ale odepřít nelze.

Po základní hrací době svítilo na světelné tabuli skóre 4:4. A šlo se tak do prodloužení. To ale nakonec netrvalo ani minutu, v čase 0:55 se prosadil po asistencích Burnse a Nečasem finský útočník Aho. Carolina znovu zvítězila a stahuje v tabulce Východní konference náskok Bostonu Bruins, který prohrál tři poslední zápasy.

Podobně jako celému týmu se daří právě Nečasovi. Ten bodoval ve třetím prodloužení v řadě a navázal na rozhodující góly proti San Jose a Dallasu asistencí. Bývalý hráč brněnské Komety prožívá snovou sezonu, po 50 zápasech má na kontě 46 bodů za 21 gólů a 25 asistencí, čímž vyrovnal své maximum ze sezony 2020/21.

Tehdy ale potřeboval ke 46 bodům o 14 zápasů více, vloni zapsal za celou sezonu o jeden bod méně. A to hrál zápasů podstatně víc, celkem 92.

Druhý nejproduktivnější Čech

V tabulce produktivity NHL sice Nečasovi patří až dělené 48. místo, z českých hokejistů je na tom ale skvěle. Po Davidu Pastrňákovi je Nečas druhým nejlepším Čechem zámořské soutěže a nestíhá ho ani Tomáš Hertl, který má zatím o tři body méně. Pokud se mu podaří udržet formu, bude atakovat ještě vyšší příčky.

• Carolina vs. Los Angeles 5:4 v prodl. (1:0, 0:4, 3:0 – 1:0). Góly: 14. Burns, 44. Stastny, 50. J. Staal, 53. Teräväinen, 65. S. Aho (Nečas) – 22. a 35. Kempe, 32. Fiala, 36. Kopitar.