9.1 C
    Pátek 26. dubna 2024

Obří chyba nasměrovala Bayer k prohře. Hradecký si užízl ostudu

Bayer Leverkusen včera nastartoval vyřazovací část Evropské ligy prvním soubojem s Monakem. Německý velkoklub přivítal francouzské soky na domácí půdě a doufal, že naváže na dobré výsledky z posledních soubojů v lize. Jenomže to by hned v 9. minutě nesměla přijít obří chyba brankáře Lukáše Hradeckého.

S Leverkusenem to na startu sezony vypadalo bledě. Tým kolem Patrika Schicka, do kterého navíc v létě přišel Adam Hložek, se trápil. V Bundeslize se pohyboval v horší polovině tabulky a marně čekal na zvrat. Ten nastal s příchodem Xabiho Alonsa na lavičku ještě v průběhu podzimu. Od té doby Bayer vzkvétá.

Vidět je to v Bundeslize, vidět je to Evropské lize, kam Němci spadli ze základní skupiny Ligy mistrů. Los přisoudil Bayeru v prvním vyřazovacím kole soutěže soupeře z Francie. Také Monako se pyšní slušnou formou, o víkendu si vyšláplo doma třeba na Paris Saint-Germain. Oba kluby nastupovaly do zápasu se stejný cílem – vyhrát.

Jeden ale nastartoval pouť za triumfem katastrofálně. Brankář Lukáš Hradecký vyrobil v 9. minutě chybu, která ho bude strašit ještě hodně, hodně dlouho. Snažil se odkopnout míč po tom, co dostal přihrávku domů, blížil se k němu ale dotírající Embolo. A ve zmatku nakonec poslal finský gólman se slovenskými kořeny míč do vlastní svatyně.

Hložek pálil do tyče

Monako od té doby vedlo a s vedením šlo také do kabin. Ve druhém poločase ale měli převahu domácí fotbalisté. Leverkusen vyrovnal díky Diabimu hned ve 48. minutě, za dalších jedenáct minut už po trefě Wirtze vedlo. Pohroma přišla v 74. minutě, kdy srovnal skóre zápasu Diatta a Hložek za pár minut orazítkoval při pokusu jen bližší tyč. Skóre tak bylo na každé straně stejné.

A to až do 92. minuty. V tu chvíli už byl Hložek na střídačce a místo něj po hřišti pobíhal Patrik Schick. Poprvé se představil v zápase v dresu Bayeru od 1. listopadu a problémů s třísly. Ani on ale nezabránil rozhodujícímu gólu, který v nastavení obstaral hostující Disasi. Výhodu pro odvetu tak bude mít Monako.

Ve fotbalovém světě to vře. Dva hráči Premier League zatčeni

Ve světě fotbalu se často setkáváme s kontroverzemi a skandály. Ty se ovšem nyní dostaly mimo hřiště. Tentokrát se vše točí kolem dvou hráčů Premier League, kteří byli zatčeni v souvislosti s údajným znásilněním. Oba devatenáctiletí muži byli propuštěni na kauci poté, co byli vyslechnuti policií. Zatčení jsou členy stejného klubu. Ten odmítl se k celé věci vyjádřit.

Fanoušky Liverpoolu naštvala reakce Darwina Núñeze na porážku v zápase proti Evertonu

Fanoušci Liverpoolu vyjádřili svůj hněv nad „malichernou“ reakcí Darwina Núñeze na rozhodčí po závěrečném hvizdu zápasu Premier League proti Evertonu. Reds utrpěli výrazný neúspěch v boji o titul, když se svým městským rivalem prohráli 0:2.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.