9.1 C
    Pátek 26. dubna 2024

Dvě asistence byly na výhru málo. Faksovi duel s Ottawou vyšel, jeho Dallas i tak prohrál

Zámořská NHL se netradičně v neděli večer starala o program hokejových diváků v Evropě. Vzájemné měření sil měly před sebou výběry Dallasu a Ottawy. Za první jmenovaný tým nastoupil i český útočník Radek Faksa, kterému se boj vydařil. Jeho dvě asistence ale bohužel k bodům nevedly.

Hokejová sezona za Atlantským oceánem už má za sebou první týden. V tom se toho odehrálo mnohé a k tomu všemu podali pomocnou ruku i hokejisté z České republiky. Někteří září a jejich týmy vítězí, druhým ale může dělat radost tak maximálně individuální výkon.

Dallasu se první tři bitvy v NHL nepovedly podle představ. Nejprve sice zvládli jeho hokejisté po prodloužení udolat New York Rangers, pak ale přišly dvě porážky s Bostonem a včera také s Ottawou. Nad tou „Hvězdy“ vedly, pak ale soupeř rozjel otočku.

Která mu nakonec vyšla parádně. Ještě v první třetině vyrovnali domácí díky Paulovi, pak se ve druhé třetině dvěma góly prezentoval Tierney a rozhodl. „Měl jsem při obou gólech štěstí, ale chodil jsem, jak se má, do branky a odrazy si mě našly,“ uvedl hráč Ottawy.

Faksa u obou tref

Dallas stihl v závěru už jen korigovat výsledek. Čeští fanoušci se ale při pohledu na zápas alespoň maličko usmívali. Oba góly Dallasu totiž přichystal Radek Faksa. Ten si ve třech zápasech připsal už tři body – dal gól a dvakrát asistoval. Navíc je nejproduktivnějším hráčem týmu.

Tím by ale měli být jiní. Třeba takový Radulov nebo Pavelski se trápí a situace už zlobí všechny. „Je to frustrující, nejlepší hráči musí být nejlepšími hráči. Bojujeme, ale jsme placeni za produktivitu a ta nám chybí,“ myslí si Seguin.

A kritikou nešetřil po utkání se „Senátory“ ani kouč Rick Bowness. „Oslabení jsme měli dodnes velmi dobrá. Jejich první gól v přesilové hře byl náhodný, puk se odrazil od brusle, od těla a prošel do branky. S tím se nedá nic dělat,“ myslí si trenér Dallasu.

„Každou třetinu jsme se zlepšovali a zasloužili jsme si, abychom bodovali. Ale potřebujeme, aby se nám rozjeli někteří hráči, kteří by měli tým táhnout,“ doplnil.

• Ottawa – Dallas 3:2 (1:1, 2:0, 0:1). Góly: 30. a 39. Tierney, 6. Paul – 5. Raffl (Faksa), 55. Pavelski (Faksa).