15.2 C
    Pátek 26. dubna 2024

Drama v Edenu rozsekl až Masopust, Slavia má v kapse první výhru v Konferenční lize

Čekalo se, že škobrtnutí z Turecka bez problémů napraví a FC Ballkani hladce přejedou. Jenže… Slávisté po půlhodině hry prohrávali v Edenu s týmem z Kosova 1:2. Naštěstí pro domácí se pak trefil Olayinka a Masopust, a Slavia tak vyhrála 3:2. Nicméně nadřela se patrně více, než si kouč Trpišovský představoval.

Duel začal ve velmi slibném tempu, již ve 4. minutě rozezvonil břevno hostující svatyně Ivan Schranz, na druhé straně měl o pár minut později na hlavě gól Korenica. Ale na centrovaný míč těsně nedosáhl. Fortunu Arenu však zaskočil ve 23. minutě Krasniqi, jemuž Thaci adresoval výborný pas a Kosovan jej uklidil za Mandousova záda.

Inkasování sešívané nakoplo a na hřišti se najednou objevilo nové mužstvo. Za tři minuty bylo vyrovnáno. Aktivní Jurásek rozhýbal hru na lajně, obešel všechny obránce, kteří mu stáli v cestě a dostal se do velmi ostrého úhlu v šestnáctce. Nerozpakoval se, vystřelil a s trochou štěstí vyrovnal. Míč si totiž do branky srazil brankář Frasheri.

Radost bezmála devatenácti tisíc diváků utišil po půlhodině hry Korenica, jenž po povedeném protiútoku napřáhl na hranici vápna a trefil se přesně na vzdálenější tyč. Divočina ale pokračovala, za dalších pět minut svítilo na světelných tabulích opět nerozhodné skóre.

Tlak ve vápně FC Ballkani nejlépe zužitkoval Peter Olayinka, ke kterému vyplaval míč ze skrumáže těl. „Ollie“ nezaváhal a tvrdou ranou do šibenice zvedl fanoušky ze sedadel. Mnohými milovaný Nigériec se navíc tímto zářezem na pažbu stal historicky nejlepším střelcem červenobílého velkoklubu v evropských pohárech.

Masopust rozhodl, Schranz skončil na nosítkách

I přes dvě lacině inkasované branky ukazovali domácí svou obrovskou sílu a hostující výběr nemilosrdně tlačili. Fotbalisté Ballkani tlak nakonec neustáli a Slavia zápas ještě do poločasu otočila. Po pěkné kombinaci se na malém vápně vynořil Lukáš Masopust a pohotovou střelou poslal svůj tým do vedení 3:2.

Napínavé klání ve Fortuna Areně nepřineslo po přestávce moc zajímavý fotbal, šance z prvního dějství vystřídaly fauly a nepřesnosti. Po ošklivém zákroku jednoho z bránících Kosovanů opouštěl Schranz plochu na nosítkách. Za podobný zákrok na Douděru pak Thaqi viděl červenou kartu.

Sešívaní nakonec závěr ustáli a došli si pro klíčové tři body do tabulky. Nyní čeká mužstvo trenéra Trpišovského cesta do Plzně, kde se s úřadujícím mistrem utkají o pozici lídra soutěže. Zápas je na programu v neděli od 19:00.