19.1 C
    Středa 8. května 2024

Sen o sezoně bez prohry se rozplynul. Paříž zaváhala na hřišti rozjetého Lens

Podobně jako ostatní velké evropské soutěže se ještě před přelomem roku rozjela také francouzská Ligue 1. A hned na Nový rok bylo k vidění jedno velké překvapení. Do té doby bezkonkurenční Pařížané poprvé v sezoně klopýtli a okusili hořkost porážky. O to hůře pro Messiho, Mbappého a spol., že to bylo proti druhému Lens.

Březen loňského roku 2022. Právě tehdy to bylo naposledy, kdy Paris Saint-Germain prohrálo ligový zápas. Bitvu s Monakem měli fotbalisté z hlavního města Francie ještě dlouho v hlavách a předpokládá se, že ta samá písnička se bude psát také teď. Pařížský sen o sezoně bez porážky se rozplynul na hřišti Lens.

Z pohledu Paříže to začalo vypadat bledě už v 5. minutě, kdy se prosadil Frankowski. Hrálo se ale pouhé tři další minuty, než vyrovnal stav Ekitike. Jenomže poločas nerozhodně neskončil, o druhou trefu Lens se postaral po rychlém protiútoku ve 28. minutě Openda. Po dalším zaváhání obranného valu Paříže pak ve druhém poločase zvýšil domácí vedení Claude-Maurice.

A tím výsledek podtrhl. Lens vyhrálo, jako první tým v sezoně uštědřilo jinak suverénní Paříži porážku a snížilo její náskok v čele tabulky. Ten v současné době činí pouhé čtyři body. A je dost pravděpodobné, že to tak zůstane také po dalším kole. PSG totiž hraje s posledním Angers a Lens s předposledním Štraburkem.

Kvality pověstného „štístka“ potvrdil bývalý český fotbalista Vladimír Šmicer, který byl před zápasem čestným hostem a postaral se o výkop. Právě on dříve za Lens hrával a slavil s ním v sezoně 1997/98 první a jediný mistrovský titul v klubové historii.

Sima z hrdiny psancem

O zajímavé dění ve Francii se staral také další někdejší hráč pražské Slavie. A to Abdallah Sima, který byl před několika měsíci zapůjčen na hostování do Angers. Hrává pravidelně, do statistik se ale poprvé zapsal až teď. Byl to právě mladý Senegalec, který otevřel v zápase s Lorientem skóre. Jenomže bohužel pro něj a jeho tým také vyrovnal na druhé straně do vlastní branky.

Jeho Angers nakonec prohrálo s Lorientem 1:2 a v tabulce Ligue 1 zůstává poslední.

Mbappého rozloučení s PSG a zklamání v Lize mistrů

Kylian Mbappé si jistě vysnil zakončení svého působení v Paris Saint-Germain zvednutím trofeje Ligy mistrů. Realita však byla úplně jiná. Zklamán není jen on, ale také fanoušci po celém světě. Takový závěr čekal jen málokdo.

Kouč Rulík odhaluje kádr pro MS v Praze

S ubývajícími dny před slavnostním otevřením bran Pražské O2 Areny pro mistrovství světa IIHF vzrůstá i napětí ohledně toho, kdo bude na domácí půdě ČR reprezentovat. Poslední neděle byla důležitým dnem pro fanoušky i hráče, protože kouč národního týmu Radim Rulík konečně odkryl závoj tajemství ohledně složení týmu pro nadcházející turnaj.