Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Vězení na tribuně a laciné šatny. Ostudný stánek Pardubic pokřtí slávisté

  Zápas Pardubic se Slávií měl být slavnostním zahájením jara. Možná zahájením nové éry pardubického fotbalu a oslavou otevření moderního stadionu. Místo toho se na nový stánek perníkářů snáší téměř jen kritika. Vlna nevole zasahuje především šílené kabiny a hrozivé „vězení“ pro fanoušky hostí.

  Tragédie, hnus, ozývá se z řad fotbalových nadšenců, legend i expertů. Nová pardubická arena, která měla rozbourat určitý stereotypní přístup k fungování nejsledovanějšího sportu v zemi, zatím způsobuje jen problémy.

  Už od začátku výstavby nechápala široká veřejnost, proč architekt rozdělil tribuny na kusy. Ta nejlukrativnější místa na stadionu, tedy na úrovni půlící čáry, zmizela, neboť protilehlá tribuna je v polovině hřiště rozkrojená. Ani ochozy za brankami nejsou celistvé…

  Nový a Pardubicemi dlouho vyhlížený stadion má navíc úplně odkryté rohy. Konstrukce končí vždy na úrovni čáry pár metrů před praporkem. Dalším mínusem jsou střechy. Klíčové části stadionu. Mnohdy podceňované a přehlížené, jak se ukázalo i nyní ve městě dostihů. Střechy na tribunách totiž sahají jen přes pár řad sedadel, když se tedy spustí déšť, hromada diváků bude muset vytáhnout deštníky.

  Co se týče zázemí stadionu, najde se jedno veliké plus, ale i jedno obrovské mínus. Plusem je vybavení pro novináře, televizi, dále pak doladěné sky-boxy, dobré sedačky, tedy víceméně celá hlavní tribuna. Ovšem zmiňovaný mínus se skrývá hned pod ní. V přízemí…

  A tím jsou šatny. Zejména pak ta domácí. Lacinější a hůře provedená kabina domácích snad v lize není. Na zbrusu novém stadionu budou muset hráči sedět na malých dřevěných montovaných lavicích, někteří fotbalisté se ani nebudou moci opřít, neboť budou mít za zády topení, čímž přišli o zadní desku skříňky. Nepochopitelný zkrat, snad se kabiny postupem času předělají.

  Cela předběžného zadržení?

  Třešničkou na dortu je pak sektor pro vlajkonoše hostí. Část tribuny připomínající vězení je obehnána silným plotem, ověšena sítěmi a navržená tak, že už, ironicky řečeno, chybí jen vodní příkop plný aligátorů a žraloků. Městská policie Pardubice navíc na sítě umístila příspěvek, kde na sektoru neshledává nic špatného. Aby ne… Policie totiž sama opatření navrhovala.

  Šíleného přístupu k fanoušků hostí si všiml i boss Slavie Jaroslav Tvrdík, kterého pardubická „cela“ dopálila natolik, že z ní bude spolu s příznivci SKS v sobotu fandit a pokusí se na problém upozornit. Snad i tento krok jednoho z nejvyšších fotbalových představitelů v České republice něco na přístupu k fanouškům hostujících celků změní.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.