Více
  13.2 C
  Czech
  Pondělí, 26 září, 2022

  Prkno místo vodítka. Kalifornská pláž hostila mistrovství světa psů na surfu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nejlepší přátelé člověka, jak se psům velmi často přezdívá, jsou ve většině případů k vidění, jak pobíhají po ulicích se svými páníčky a vodítkem kolem krku. Jen málokdo ale ví, že se pejsci také účastní každoročního světového šampionátu v surfování. Ten letošní hostila kalifornská pláž Linda Mar.

  Neobvyklou scenérii o předešlém víkendu nabídl americký stát Kalifornie a jedna z tamních pláží. Na tu se dostavili ve velkém počtu pejskaři, ale také milovníci sportů, které na rozdíl od jiných nejsou k vidění každý den. Už od roku 2016 se pořádá mistrovství světa psů na surfovacích prknech.

  Letošní edici hostila pláž a přilehlé pobřeží u Tichého oceánu s názvem Linda Mar, kam se vypravila početná skupinka účastníků i fanoušků. „Říkal jsem si, že tohle prostě nejde nevidět,“ komentoval soutěž pro web San Francisco Chronical jeden z diváků. Podobně jako on smýšlela i řada dalších, která si na pláž vzdálenou zhruba 20 minut od města San Francisco našla cestu.

  První zmínky o psech na surfech pochází už z 20. let minulého století, světový šampionát se však pravidelně koná až od roku 2016. Pejsci a jejich páníčci soutěží v celkem dvou kategoriích. Buď mohou získat cenné kovy v jízdě psa a jeho lidského pomocníka nebo v kategorii s názvem psí tandem, kde jede na surfu pes a jeho psí kolega. K tomu všemu majitelé závodníků vybavují pejsky také nejrůznějšími oblečky.

  Zároveň se tato domácí zvířata dělí do třech skupin – malí, střední a XXL psi. Nejcennější bývá triumf ve třetí zmiňované kategorii, tedy mezi velkými pejsky. Tam si letos připsala triumf desetiletá fenka Skylar, která zastupuje plemena australských honáckých psů.

  Zápis v knize rekordů

  Mistrovství světa je jen jedním podnikem z mnoha, na kterém se může divákům naskytnout pohled na surfující čtyřnohé domácí mazlíčky. Ještě před konáním šampionátu se do Guinnessovy knihy rekordů zapsala australská kelpie Abbie Girl. Ta na surfu překonala rekordní vzdálenost 107,2 metrů, což je dodnes výkon, který nikdo nikdy nezopakoval.

  Kromě surfování se Abbie Girl se svými páníčkem vyžívají také v parašutismu. V tom se ale zatím žádné mistrovství světa zatím nekoná.  

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS