Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Doufal jsem, že ten den nepřijde. Sportovní svět reaguje na Federerův konec kariéry

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Legenda tenisového světa se příští týden představí na své poslední akci. Švýcarský fenomén Roger Federer na svém Twitteru oznámil konec kariéry. Na sociálních sítích se strhla lavina a Rogerovi přejí hodně štěstí do života po tenisu tenisové i sportovní hvězdy. Co napsali Serena Williamsová nebo fotbalista Toni Kroos?

  Díky za vše a sbohem. Bývalý nejlepší hráč světa, král tenisového žebříčku a majitel dvaceti grandslamových titulů se rozhodl ukončit profesionální kariéru. Roger Federer dá tenisovému světu definitivní sbohem příští týden na Laver Cupu v Londýně, kde nastoupí po boku svých hlavní soupeřů.

  Reakcí na konec tenisového mága ze Švýcarska je nespočet. Vyjádření hrnou na sociální sítě hvězdy sportu, ve kterém hrají prim raketa a míček, ale také další sportovní celebrity. Kdo všechno přeje Rogerovi hodně štěstí? Tady je přehled:

  • „Skončil jsi tak, jak si vždycky hrál. Dokonale. Tleskám ti a jsem zvědavá, co tě čeká v budoucnosti. Díky, že jsi byl takový, jaký jsi byl. A vítej v klubu důchodců,“ napsala Serena Williamsová, která podobně jako Federer ukončila před pár dny kariéru.
  • „Drahý Rogere, můj příteli i soupeři. Doufal jsem, že dnešní den nikdy nepřijde. Je to smutný den pro mě osobně, ale i pro fanoušky z celého světa. Bylo mi ctí sdílet s tebou celé ty roky a prožívat neuvěřitelné okamžiky na kurtu i mimo něj. Uvidíme se v Londýně na Laver Cupu,“ vzkázal Rafael Nadal.
  • „Rogere, vždy si pro mě byl obrovskou inspirací. Tvá elegance, tvůj půvab, tvá krásná hra. Vždy jsem si tě vážila a chci ti pogratulovat k úžasné kariéře. Tenis bez tebe už nikdy nebude stejný,“ sklonila se před Švýcarem česká tenistka Petra Kvitová.
  • „Děkuji za vše, co jsi pro tenis udělal,“ napsala bývalá tenistka Barbora Strýcová.
  • „Bylo mi ctí sdílet s tebou kurt. Díky za vše, co jsi udělal pro tenis,“ pronesl někdejší český tenista Tomáš Berdych.
  • „Rogere, byl jsi pro mě po všechny ty roky obrovskou inspirací v mnoha ohledech: úspěch, krása sportu a skromnost. Nikdo tyto vlastnosti nespojil tak dobře jako ty. Pro mě jsi nejlepší tenista všech dob a zároveň neuvěřitelně milý člověk. Já i my všichni bychom si měli velmi vážit toho, že nám bylo umožněno sledovat, jak hraješ tenis! Danke und alles Gute,“ napsal na sociální sítě fotbalista Realu Madrid Toni Kroos.

  Federer ukončí kariéru příští týden po Laver Cupu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno