Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Top přesuny v NHL. Giroux jde za Gudasem, Rakell nahradí Simona a Fleury míří k Wild

  Tomáš Hertl nedávno podepsal nový a obrovsky lukrativní kontrakt v San José, spekulace o jeho možném přestupu v NHL tak brzy ustaly. Jenže ostatní týmy na rozdíl od Sharks během právě skončeného transferového okna kupovaly, prodávaly a měnily hráče ve velkém. Dominik Simon se stěhuje do Anaheimu, opačným směrem míří talentovaný Rakell. Nový dres oblékne také Claude Giroux nebo Marc-André Fleury. Kubalík nakonec v Chicagu zůstane.

  Oko českého fanouška je pochopitelně nesmírně potěšeno, když vidí, že se našim hokejistům pravidelně daří. Nicméně například Petr Mrázek nebo Dominik Kubalík neprožívají ideální sezony.

  Brankář z Ostravy byl v tomto přestupním okně umístěn na listinu volných hráčů, prozatím ale, protože po něm nikdo nesáhl, zůstává v Kanadě. Jeho osud je však nejistý. A Kubalík, o němž v zákulisí zaznívaly zprávy, že by měl změnit dres, nakonec zůstal v Chicagu, které je ve své konferenci až na čtrnácté příčce. Ex-plzeňský snajpr tam nedostává ideální množství prostoru, a svůj potenciál tak nemůže úplně naplno využít.  

  Krom v úvodu avizovaného Hertla podepsali nové smlouvy i další Češi. Golman Karel Vejmelka prodloužil v Arizoně a v Nashvillu uzavřel čerstvý nováčkovský kontrakt mladík Jáchym Kondelík. Predators si mladého šikulu vybrali v draftu, nicméně zatím působil v USA jen v lize univerzitního hokeje.

  Velikou hvězdu podepsali v Minnesotě. Dosti pravděpodobně budou mít ve Wild novou jedničku mezi třemi tyčemi. Po dohodě s Blackhawks totiž putuje ke Coyotes velká hvězda zámořské NHL Marc-André Fleury. Vynikající brankář se blýskl za oceánem i v dresu Vegas Golden Knights.

  Bomby si přichystali v Pittsburghu a na Floridě

  Z jednoho pobřeží na druhé, z východu na západ. Přes celé Spojené státy americké se proletí Dominik Simon. Stal se totiž součástí výměny mezi Pittsburghem a Anaheimem. Penguins si totiž dlouho brousili zuby na fantastického Švéda Rakella, kterého v uplynulých dnech úspěšně angažovali. Se Simonem by vyměněn Clanga a Aston-Reese.

  Nezahálelo se ani v táboře Panthers. Tým z poloostrova Florida získal čtyřiatřicetiletou legendu Philadelphie Claudea Girouxe. Generální manažer Gudase a spol. Bill Zito k transferu poznamenal: „Claude je jedním z nejkomplexnějších hráčů za více než poslední dekádu. Jsme nadšení, že můžeme hráče takového kalibru přivítat u nás v mužstvu. Všichni se moc těší,“ dodal Zito.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.