Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Děsivé záběry. Cyklista vyjel z dráhy do diváků, několik jich muselo do nemocnice

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Hry Commonwealthu pořádané v anglickém Birminghamu postihla hrůzostrašně vypadající nehoda. Jeden z cyklistů vyjel z dráhy a narazil do fanoušků, z nichž několik skončilo v nemocnici. Angličan Matt Walls byl spolu se svým kolem vymrštěn do vzduchu a zasáhl tribunu s fanoušky, spolu s ním se nehody zúčastnili ještě další dva závodníci.

  Matt Walls, jeho kanadský kolega Derek Gee a jezdec Matthew Bostock byli hospitalizováni v důsledku nehody, ke které došlo v nedělním cyklistickém závodě v britském Birminghamu. Organizátoři požádali diváky, aby ihned opustili halu a odebrali se na lékařskému vyšetření. Taktéž pro jistotu zrušili celý program až do nedělních odpoledních hodin.

  Podle deníku The Guardian byli v místě konání závodu ošetřeni dva diváci, kteří utrpěli lehká zranění. Walls se svým kolem přeletěl přes zábrany a dopadl na diváky. Čtyřiadvacetiletý Walls se v době nehody snažil vyhnout hromadě jezdců, kteří se srazili níže, nakonec ale přejel přes vrchol. Cyklistu na místě více než 40 minut ošetřovali zdravotníci, než ho odvezla sanitka. Gee také skončil na bariéře mezi dráhou a diváky, ale spadl zpět na dráhu, nikoliv na tribunu.

  Wallsova nehoda se stala jen den poté, co anglický týmový kolega Joe Truman upadl do bezvědomí a zlomil si klíční kost při kolizi na stejné trati. Britský cyklistický tým krátce po incidentu zveřejnil na Twitteru aktuální informace. „Matt je ve střehu a komunikuje. Aktuálně je mu poskytnuta lékařská péče v nemocnici,“ řekl mluvčí anglického týmu.

  Opravit se musela i trať

  Jeden divák musel do nemocnice s ránou na ruce, druhý, přesněji druhá fanynka, musela být odevzdána do péče lékařů. Kromě nich se do nemocnice vypravil také zmiňovaný Walls, naštěstí ale všechno spravilo jen pár stehů. Podle svých vlastních slov byl jen trochu potlučený.

  „Nějakým zázrakem jsem z toho vyvázl bez vážnějších zranění. Jen pár stehů a jsem celý potlučený. Jen doufám, že jsou všichni po tom incidentu o. k. včetně fanoušků, kteří nejspíš utrpěli nějaká zranění,“ napsal vítěz olympijských her na své sociální sítě.

  Kromě lidských šrámů se pořadatelé zaměřili také na trať, která musela být po nehodě opravena.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno