Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Mladí a bohatí. Tohle je sedm nejvýdělečnějších sportovních hvězd na planetě

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jsou mladí, krásní a ještě ke všemu vydělávají neskutečné peníze. Některým teprve nedávno zaklepaly na dveře dvacáté narozeniny. Přesto ale vydělávají za rok tolik peněz, kolik normální smrtelník nevydělá za celý svůj život. Tohle je top sedm nejvýdělečnějších zahraničních sportovců mezi květnem 2021 a květnem roku 2022 do dvaceti šesti let podle časopisu Forbes.

  1.  Josh Allen

  Těm, kteří se nedívají na americký fotbal, nebude nejspíše jméno Josh Allen nic říkat. Jedná se však o špičkového hráče NFL. Quarterback Buffalo Bills, který loni podepsal prodloužení smlouvy o šest let, byl v uplynulém roce nejlépe placeným mladým sportovcem na světě. Poté, co Allen podepsal svou novou smlouvu, vydělává na hřišti 63 milionů dolarů. A to rozhodně není málo. Jeho zlomová sezóna přišla v roce 2020, kdy dovedl Bills k prvnímu titulu a vítězství v play-off od roku 1995. Příjmy šestadvacetiletého hráče mimo hřiště činí přibližně 3,5 milionu liber díky sponzorským smlouvám se společnostmi jako je Nike nebo Pepsi.

  2. Naomi Ósakaová

  Naomi Ósakaová je stále jednou z hlavních hvězd ženského tenisu a její hodnota se odráží i na výplatní pásce. Čtyřiadvacetiletá tenistka si po letech bojů o vrcholu sportu přišla na téměř 52 milionů liber. Na rozdíl od Joshe Allena však naprostá většina příjmů japonské hvězdy pochází z jejích sponzorských aktivit mimo hřiště. Tenisové eso má více než 20 firemních partnerů, včetně společností Nike, Mastercard a Louis Vuitton, což jí pomáhá vydělat 50,7 milionu liber. Naproti tomu samotný tenis přináší jen něco málo přes 1 milion liber.

  3. Max Verstappen

  Max Verstappen jde od úspěchu k úspěchu. Loni se postaral o nejdramatičtější okamžik v historii formule 1 a získal titul. A zdá se, že ho titul ani letos nemine. To všechno a ještě víc se potom promítne na stavu jeho bankovního účtu. Čtyřiadvacetiletý jezdec si sportem vydělá 40 milionů liber a dalších 1,7 milionu liber na sponzorských smlouvách. Jezdec Red Bullu byl nejmladším jezdcem v historii tohoto sportu, když debutoval v 17 letech a v 18 letech vyhrál svůj první závod.

  4. Kylian Mbappe

  Hvězda PSG na začátku tohoto roku ohromila fotbalový svět, když odmítla Real Madrid a místo toho podepsala lákavou smlouvu, která ho udrží ve Francii. Třiadvacetiletý fotbalista si nyní vydělá na hřišti kolem 24,5 milionu liber a na smlouvách s agenty kolem 13 milionů liber. Francouz doufá, že povede svou zemi na další mistrovství světa v Kataru koncem tohoto roku, a pak příští rok přivede PSG k historicky prvnímu titulu z Ligy mistrů.

  5. Marshon Lattimore

  Obránce New Orleans Saints přišel na scénu v roce 2017. Jeho skvělé působení na hřišti mu vyneslo prodloužení smlouvy a zajistil si plat přibližně 85,5 milionu liber. Drtivá většina příjmů Marshona Lattimora ve výši 36 milionů liber pochází z jeho snažení na hřišti.

  6. Devin Booker

  Jediným hráčem NBA na tomto seznamu je Devin Booker, který si v týmu Phoenix Suns také vydělává slušné peníze. Pětadvacetiletý hráč byl součástí týmu, který Suns pomohl do prvního finále NBA od roku 1993 poté, co vyhráli i Západní konferenci. Střílející rozehrávač si basketbalem vydělá přibližně 28 milionů liber a 7 milionů liber si odnese ze smluv se značkami jako Nike nebo Corona Beer.

  7. Jake Paul

  I hvězda YouTube se stačila dostat na tento žhavý seznam. Díky své kontroverzi a drsnosti si zápasnická floutek přijde na 26,2 milionu liber jen ze zápasů, zatímco mimo ring si ještě vydělal asi 7 milionů liber v hotovosti. Rváče čeká příští měsíc zápas s hvězdou UFC Andersonem Silvou.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno