Více
  -1.5 C
  Czech
  Pondělí, 24 ledna, 2022

  Peníze, steroidy či stadiony. Jaké sportovní mýty už jsou dávno out?

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Sportovní mýty, které se předávají z generaci na generaci. Věděli jste ale, že některým proslulým hláškám už odzvonilo? Přikládáme pár důkazů, že je tomu skutečně tak.

  Sportovci musejí jít příkladem

  Dlouho panuje mezi lidmi přesvědčení, že jakmile člověk dosáhne ve sportovním světě úspěšné mety, musí se chovat tak, aby šel příkladem. Žádné vybočení ze standartu se nekoná a sportovci jsou lidskými figurkami. Mnozí si ale neuvědomují, že jsou to pořád jen obyčejní lidé, kteří se rozhodli plnit si svůj sen. Na rozdíl od herců nebo zpěváků si svůj život velmi stráží a soukromé informace z nich jen tak nevyloudíte. A je to tak správně. Sportovci by měli být souzeni jen podle toho, co předvedou na place, ne podle chování v normálním světě.

  Sportovci dostávají zbytečně moc peněz

  Platy obecně jsou velmi probíraná kategorie. Je těžké určit, co je správně a co ne. Je to na každém z nás. Každopádně ano, když se podíváme na plat Cristiana Ronalda, který si za jeden den vydělá to co průměrný člověk za rok, jdou z toho oči kolem. V potaz ale musíme vzít to, že na hřišti je to Bůh a pod jeho vedením se týmu prostě daří. Přičtěme celoživotní odevzdanost sportu, vynaložené úsilí na to, jak být dobrý, řekli byste si, že je to cena vlastně naprosto v pořádku.

  Lidé řeší steroidy

  Všichni asi dokážeme uznat, že honba za sportovci, kteří užívají steroidy, je dávno za námi. Tedy pokud nejste rodič a nechcete chránit zdraví svého dítěte. Ty časy, kdy se spekulovalo, který dobrý sportovec je nadopovaný, a který vyhrál jen díky podpoře, jsou ty tam. Žádný fanoušek, jehož oblíbený sportovec či tým zvítězí, se nebude dopátrávat toho, jestli to bylo čisté či nikoliv. V poslední době je to bráno spíše jako smůla, když zrovna danému sportovci steroidy objeví. Je totiž dost možné, že si každý občas život přikoření.

  Každý fanoušek si přeje nový stadion

  Nablýskané sedačky, nové záchody, vybavené občerstvení. To by se určitě líbilo každému. Tedy, určitě každému z vedení. Pokud jde o fanoušky, ti jsou rádi, že můžou chvíli odejít z domu, koupit si do jedné ruky točené pivo, do druhé párek v rohlíku a nic víc nepotřebují. Daleko raději budou na starém ošoupaném stadionu, který má neskutečnou atmosféru, než čekat dva roky na nový nátěr.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Bobistky Jamajky

  Kokosy na sněhu, edice Peking. Jamajská výprava na olympiádě přepíše dějiny sportu

  Téměř každý sportovní fanoušek ví o olympiádě v Calgary a čtyřbobu, který se tehdy postaral o senzaci. Dějiny sportu sepsala parta čtyř Jamajčanů, kteří vyměnili Karibik za sníh. Na hrách v Pekingu se čeká něco podobného, pouze s tím rozdílem, že tentokrát už budou posádky hned tři.
  Pomník Emiliana Saly v Nantes

  Od tragické smrti Emiliana Saly uběhly přesně 3 roky. Viník letecké nehody dostal směšný trest

  Psal se leden roku 2019, když fandové Cardiffu City slavili. Do klubu, jenž se v té době potácel na dně Premier League, měl přijít za rekordní částku argentinský kanonýr Emiliano Sala. Ten ale bohužel nikdy neviděl stadion, tréninkové centrum, ani zástupce klubu. Fotbalista po pádu letadla, které mířilo na Ostrovy, zemřel.
  Oscar Pistorius

  Podobně jako Robinho putovaly za mříže i další hvězdy. Mezi jmény nechybí ani Tyson

  Ani velké sportovní osobnosti se neřadí mezi úplné svatoušky. Mnozí fotbalisté, hokejisté či boxeři sice možná jsou považováni za vzory, z těchto chlapíků si ale příklad rozhodně neberte. Přinášíme vám pět těch nejznámějších sportovních hvězd, které skončily v rukou policie a následně ve vězení.
  Tom Brady

  Smutek stranou. Mladík po smrti své matky zářil, dojemný příběh uhranul i Toma Bradyho

  Středoškolský quarterback Alex Brown ztratil po čtrnáctiletém boji s rakovinou prsu svoji matku. Smutek se ale nekonal, nadějný sportovec se hned další den ukázal v zápase svého týmu a skóroval osmi touchdowny. Jeho příběh zasáhl Daniela Jonese, ale i hvězdu amerického fotbalu Toma Bradyho.
  Občerstvení před zápasem

  Děsivá pizza, mizející párek. Občerstvení na fotbalech je často gastronomickým „zážitkem“

  Dobré jídlo a pití patří neodmyslitelně k prožití toho nejlepšího fotbalového zážitku. Neexistuje nic lepšího, než se zakousnout do šťavnaté klobásky, usrknout dobrého piva a u toho sledovat oblíbený tým. V některých zemích a na některých stadionech však není vše zalito sluncem. Podívejme se na ty nejšílenější gastronomické výtvory, které byly divákům naservírovány.
  Gerard Pique

  Eden, Gerard nebo Cristiano. Jaké fotbalisty považují ženy za nejpohlednější?

  Nejen dobrý výkon nebo výsledek. Občas stačí pohledná tvář a vyrýsované tělo na dosažení prvních příček ve sportovních žebříčcích. Co ženy na fotbalistech přitahuje nejvíc? Při sestavování pořadí bylo zahrnuto mnoho faktorů. Na prvních místech je tělesná stavba, atraktivní tvář, základna fotbalových fandů nebo osobnost. Jsou podle vás tito fotbalisté ti nejpohlednější?
  Reklama
  Reklama
  Reklama