Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Peníze, steroidy či stadiony. Jaké sportovní mýty už jsou dávno out?

  Sportovní mýty, které se předávají z generaci na generaci. Věděli jste ale, že některým proslulým hláškám už odzvonilo? Přikládáme pár důkazů, že je tomu skutečně tak.

  Sportovci musejí jít příkladem

  Dlouho panuje mezi lidmi přesvědčení, že jakmile člověk dosáhne ve sportovním světě úspěšné mety, musí se chovat tak, aby šel příkladem. Žádné vybočení ze standartu se nekoná a sportovci jsou lidskými figurkami. Mnozí si ale neuvědomují, že jsou to pořád jen obyčejní lidé, kteří se rozhodli plnit si svůj sen. Na rozdíl od herců nebo zpěváků si svůj život velmi stráží a soukromé informace z nich jen tak nevyloudíte. A je to tak správně. Sportovci by měli být souzeni jen podle toho, co předvedou na place, ne podle chování v normálním světě.

  Sportovci dostávají zbytečně moc peněz

  Platy obecně jsou velmi probíraná kategorie. Je těžké určit, co je správně a co ne. Je to na každém z nás. Každopádně ano, když se podíváme na plat Cristiana Ronalda, který si za jeden den vydělá to co průměrný člověk za rok, jdou z toho oči kolem. V potaz ale musíme vzít to, že na hřišti je to Bůh a pod jeho vedením se týmu prostě daří. Přičtěme celoživotní odevzdanost sportu, vynaložené úsilí na to, jak být dobrý, řekli byste si, že je to cena vlastně naprosto v pořádku.

  Lidé řeší steroidy

  Všichni asi dokážeme uznat, že honba za sportovci, kteří užívají steroidy, je dávno za námi. Tedy pokud nejste rodič a nechcete chránit zdraví svého dítěte. Ty časy, kdy se spekulovalo, který dobrý sportovec je nadopovaný, a který vyhrál jen díky podpoře, jsou ty tam. Žádný fanoušek, jehož oblíbený sportovec či tým zvítězí, se nebude dopátrávat toho, jestli to bylo čisté či nikoliv. V poslední době je to bráno spíše jako smůla, když zrovna danému sportovci steroidy objeví. Je totiž dost možné, že si každý občas život přikoření.

  Každý fanoušek si přeje nový stadion

  Nablýskané sedačky, nové záchody, vybavené občerstvení. To by se určitě líbilo každému. Tedy, určitě každému z vedení. Pokud jde o fanoušky, ti jsou rádi, že můžou chvíli odejít z domu, koupit si do jedné ruky točené pivo, do druhé párek v rohlíku a nic víc nepotřebují. Daleko raději budou na starém ošoupaném stadionu, který má neskutečnou atmosféru, než čekat dva roky na nový nátěr.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.