Více
  18.8 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Osud Djokoviče je zpečetěn. Srba čeká deportace, o kurtech v Melbourne si může nechat zdát

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Kauza kolem srbského tenisty Novaka Djokoviče se táhne už nějaký pátek. Přílet do Austrálie, zadržení, soud, vítězství, teď ale musí světová jednička zkousnout hořkou porážku. Žádost o víza pro neočkovaného sportovce zamítl ministr pro imigraci a poslal Novaka domů. Víza mu navíc neudělí po dobu dalších 3 let.

  Jak se zdá, Novak Djokovič má rekordní tažení za 21. titulem z grand slamu sečtené. Minimálně na ten australský, pro něj jubilejní desátý, nebude mít sebemenší šanci. Ministr pro imigraci Alex Hawke totiž Srbovi zrušil víza, která mu soud uznal i přes to, že nemá vakcinaci.

  Úřady výjimku potvrdily, s ničím takovým se ale nechtěl smířit ten největší mocnář. „Pečlivě jsem zvážil informace, které jsem obdržel od ministerstva vnitra, pohraniční stráže i pana Djokoviče,” uklidňuje vášně Hawke. Nejlepšího tenistu planety ale na kurt pustit nechce.

  Důvod je jednoduchý. Vše se má dít z „důvodu ochrany veřejného zdraví a pořádku, protože to bylo ve veřejném zájmu“. Djokovič si tak může nechat o dvorcích v Melbourne a Australian Open, které začíná už v noci z neděle na pondělí, jen zdá.

  O tom, že verdikt ministra dopadl z pohledu Srba špatně, svědčí i fakt, že Novak opustil včerejší trénink o dost dříve, než si sám plánoval. Zřejmě už dostal informace o tom, že by měl být ze země deportován. Proti verdiktu se odvolá, nic platné už mu to ale zřejmě nebude.

  Bez Austrálie další 3 roky

  Kromě předčasného konce před začátkem Australian Open se může stát, že tenista zmešká podnik i v dalších letech. Hawke tvrdí, že podle § 133C odst. 3 australského práva nesmí Djokovič vstoupit na australskou půdu celkem 3 roky a víza mu dána opět nebudou.

  Další díl kauzy tak má sportovní veřejnost za sebou. Co bude následovat? Po odvolání právníků zřejmě soud, přezkoumání verdiktu Hawkeho a zapojit by se mohli také organizátoři prvního grand slamu sezony, kteří až doteď mlčí.

  Problém ale každopádně Djokovič způsobil velký. Nejlepší současný tenista a nasazená jednička nebude mít kvůli očkování možnost útočit na historický milník 21 titulů. Tedy pokud se soud nestihne vyřešit do neděle.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  1 komentář

  Comments are closed.