Více
  17.1 C
  Czech
  Středa, 5 října, 2022

  Kriket, tenis, teď golf. Bývalá nejlepší tenistka světa Bartyová vyzkouší další sport

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Kariéra australské hvězdy Ashleigh Bartyové na konci minulého měsíce došla do svého konce. Tedy minimálně co se tenisu týče. Zdá se ale, že se někdejší světová jednička nechce sportu vzdát jen tak. Už v létě bude na listině golfového turnaje celebrit, který se bude konat ve Spojených státech amerických.

  Jako blesk z čistého nebe působila zpráva o tom, že Bartyová končí profi tenisovou kariéru. Stalo se tak před necelým měsícem, v době, kdy Australanka okupovala pozici nejlepší hráčky světa a těšila se z parádní formy. Jenomže pak zasáhly myšlenky na nenaplněné sny a strádání v osobním životě.

  „Fyzicky už nemám co nabídnout. Dala jsem tenisu naprosto všechno. Je to krásný sport a já jsem šťastná, že jsem byla jeho součástí. Tenis budu pořád milovat, byla to obrovská část mého života, ale myslím, že přišel čas užít si to, co má ráda Ash Bartyová jako člověk,“ řekla tehdy v emotivní nahrávce.

  Kariéru už Bartyová jednou končila, v roce 2014 zmizela z okruhu a podepsala překvapivou smlouvu s kriketovým týmem z australské ligy. Něco podobného by mohlo přijít i teď, místo tenisu ale Bartyová přesedlá na golf. Stane se součástí turnaje Icon Series, který je na programu letos v létě.

  USA proti zbytku světa

  Nepočítá se do žádných statistik, podnik ale poutá každoročně velkou pozornost. Představují se na něm totiž celebrity sportovního světa. Hrát se bude systémem jeden tým proti jednomu, přesněji tým USA versus tým zbytku světa. A právě ve druhém jmenovaném bude také Bartyová.

  Kapitánem by měl být dvojnásobný vítěz golfového Masters a bývalý nejlepší hráč světa Ernie Els, mezi spoluhráči někdejší australské tenistky budou také Pep Guardiola, trenér fotbalového Manchesteru City, Harry Kane, kapitán anglické fotbalové reprezentace nebo boxer Canelo Alvarez.

  Také druhému výběru bude dělat kapitána bývalá golfová světová jednička. Za USA bude kromě Freda Couples hrát třeba někdejší plavec Michael Phelps, boxer Oscar De La Hoya nebo Ben Roethlisberger, který se zapsal do povědomí jako hvězdný hráč NFL.

  Diváci se budou mít na co těšit, turnaj je v plánu od 30. června do 1. července a hrát se bude na hřišti v New Jersey.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS