Neděle 12. května 2024

NHL začíná. Favoriti v Carolině či Maple Leafs. Bude opět pařba ve Vegas?

Hokejové fanoušky čekají opět bezesné noci. V noci se rozjel nový ročník NHL. Jako obhájci do něj vstupují šampioni s Vegas Golden Knights. Opět budou patřit mezi favority. Ale nejen oni. Kdo by mohl příští rok na jaře převzít nádherný Stanley Cup nad hlavu?

Vegas Golden Knights

Od doby platových stropů se povedlo pouze Pittsburghu a Tampě Bay obhájit Stanley Cup. Vegas navíc letos v play off vyhráli de facto suverénně. Tak proč ne opět oni? Tým zůstal pohromadě, je ostřílený a má vítěznou mentalitu. Jen škoda, že neuvidíme českého hráče. Na soupisce je brankář Jiří Patera, ale minimálně dva brankáři jsou před ním.

Carolina Hurricanes

Když si projdete jakoukoliv predikci zámořských odborníků, všichni mají mezi horkými favority Carolinu. Není divu, Hurricanes se pravidelně poslední roky motají mezi hlavními esy ve Východní konferenci. Na rozdíl od Vegas zde český zástupce je. A ne ledajaký. Martin Nečas byl loni nejproduktivnějším hráčem týmu a je předpoklad, že se bude nadále zlepšovat.

Toronto Maple Leafs

Prokletý klub. Toronto má zřejmě největší fanouškovskou základnu na světě, ale Stanley Cup se ve městě slavil naposledy v roce 1967. Což už pamatují jen ti nejstarší příznivci. Maple Leafs nadále disponují fantastickou čtyřkou Matthews – Marner – Tavares – Nylander a klub vyhrál za posledních 19 let jedinou sérii v play off. Letos by měl přijít průlom.

Edmonton Oilers

Horký favorit z Kanady sídlí i na Západě. Mimozemské duo Connor McDavid a Leon Draisaitl dospělo do ideálního věku, a můžou na svých bedrech víceméně sami donést Oilers na trůn NHL. Nebo ne? Otazníky jsou v brance i obraně. Každopádně oběma megastar končí brzy smlouvy, a třeba se vydají svůj sen o triumfu vydat někam jinam.

Dallas Stars

Pokud Oilers nemají vyrovnané všechny řady, tak naopak hloubkou sestavy se může chlubit Dallas. Ten má v brance jednoho z nej mužů ligy Oettingera, v brance produktivního Fina Heiskanena, a vepředu hned tři hvězdné lajny. Hlavní star v týmu Hvězd je pomalu 40letý Joe Pavelski, který si sen o Stanley Cupu zatím nesplnil. Podaří se mu to v Texasu?

Pittsburgh Penguins

A na závěr jeden „Last dance.“ Dokud se do bruslí vejde dvojice Sidney Crosby a Jevgenij Malkin, musí se počítat s Tučňáky. Navíc v klubu upekli největší trejd léta. Trojnásobný vítěz Norris Trophy a stobodový obránce z posledního ročníku Erik Karlsson posílil Pittsburgh. Když bude téhle partě veteránů držet zdraví a k životním výkonům se vyhecuje gólman Jarry, tak nic není nemožné.

Nejsledovanější postavou sezony ale bude 18letý Connor Bedard. Jednička draftu je považována za generační talent a 40 branek v openingové sezoně by mohl zvládnout. Pozvedne jeho příchod v posledních letech chřadnoucí Chicago?

A z českého pohledu samozřejmě David Pastrňák. Naposledy nasázel úžasných 61 branek. Ale budou mu chybět centři Bergeron a Krejčí. Na kolik se dostane letos? Naposledy Boston trhal rekordy, ale očekává se ústup z pozic. Kdyby čekal Bruins velký sešup tabulkou, tak je možnost, že by se Pasta mohl zúčastnit mistrovství světa, které pořádá v roce 2024 Praha a Ostrava.

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Český tým si na úvod mistrovství světa připsal vítězství. Finy porazil až v nájezdech

Český tým v pátek zahájil mistrovství světa v hokeji zápasem proti Finsku. Po vyrovnaném utkání a prodloužení se Češi nakonec radovali z vítězství 1:0 až po nájezdech. Hlavní roli sehráli brankář Lukáš Dostál a kapitán Roman Červenka, který proměnil rozhodující nájezd.

Boj o Ostravu. Přehled skupiny B na Mistrovství světa v hokeji

Skupina B se na Mistrovství světa v hokeji 2024 řídí stejným pravidlem jako A. Po úvodu postoupí do play-off čtvrtfinále čtyři nejlepší týmy. Zbylé tři celky si pak zahrají o konečné umístění a poslední tým sestoupí do Divize I-A pro rok 2025. Pojďme se podívat na bližší analýzu všech osmi účastníků ostravské skupiny.

Čtvrté noční vítězství: Luke Humphries triumfoval nad Michaelem van Gerwenem v Premier League Darts

V napínavém nočním zápase Premier League Darts 9. května 2024 zvítězil Luke Humphries nad Michaelem van Gerwenem a připsal si tak čtvrté noční vítězství v turnaji. Na akci, která se konala v Leedsu, byl v semifinále vyřazen také Luke Littler.