Více
  9.1 C
  Czech
  Pondělí, 26 září, 2022

  Takhle vypadá budoucnost fotbalu. Real Madrid používá při trénincích roboty

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Úřadující šampion Ligy mistrů a obhájce mistrovského titulu La Ligy podobně jako řada ostatních evropských velkoklubů nastartoval novou sezonu. Napilno mají fotbalisté Realu Madrid v zápasech, tvrdě dřou ale také na tréninku. A k tomu jim dopomáhá zajímavá inovace. Na internetu koluje video, na kterém doplňují hráče roboti.

  Bílý balet prožil báječný loňský ročník. Přestože mu nikdo nevěřil, před prvním zápasem nové sezony vedení klubu nepřivedlo žádnou velkou posilu, klub ze španělského hlavního města vyhrál Ligu mistrů a dominoval také domácí La Lize. O něco podobného se bude chtít Real pokusit také v tomto roce.

  Zatím se nastartoval více než slušně. Vyhrál všechny své první čtyři zápasy, k tomu už získal jednu trofej, když v Superpoháru UEFA porazil vítěze Evropské ligy z Frankfurtu, a hraje skvěle. Čím to? Lidé na sociálních sítích mají jasno. Klub na svůj Twitter umístil video, na kterém se objevuje několik záběrů z tréninků. Přesněji střelba, k jejíž dokonalosti přispívají roboti.

  Ano, čtete dobře. Real se rozhodl využít moderních technologií k lepšímu zakončení. Na rozdíl od ostatních, kteří při trénování přímých kopů používají plastové panáky, se Los Blancos rozhodli pro roboty. Ti mají simulovat reálné hráče, mohou si nastavit výšku a dokonce také umí na povel skákat.

  Pro Modriče a Kroose žádný problém

  Podle videa, které nyní koluje internetem, si hráči zpestření na tréninku moc užívají. A nemají problém nepříjemnou robotickou zeď, kterou ovládají trenéři prostřednictvím iPadu, překonat. Smlsl si na ní třeba Luka Modrič, Toni Kroos nebo stoper Eder Militao.

  Strach už tak nemusí mít čahouni typu Karim Benzema nebo Antonio Rüdiger, které Real v průběhu letní přípravy využíval jako zeď. Samozřejmě spolu se žlutými plastovými panáky. Všichni se teď mohou o něco více soustředit na to hlavní, tedy dění na hřišti. Program Realu bude nabitý, o víkendu hraje s Betisem, v týdnu nastoupí do prvního zápasu základní skupiny Ligy mistrů proti Celticu. A pak, na konci dalšího týden, bude hrát s Mallorcou.

  V co bude doufat? V to, o co jde ve fotbale asi nejvíc. Body!

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS