Více
  18.8 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Komedie ve Francii. Obránce Lyonu vyhodili za to, že před spoluhráči nahlas prděl

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Letošní sezona v Ligue 1 ještě zdaleka není u konce, brazilský obránce Marcelo už ale teď ví, že na ni bude jednou vzpomínat jako na tu nejzvláštnější v kariéře. Po pouhých dvou zápase za Lyon byl přeřazen do béčka a nakonec mu byla vypovězena smlouva. Jako důvod se podle serveru ESPN uvádí jeho nepřijatelné chování v kabině.

  Hrával za Santos, Krakov, Besiktas, vyzkoušel si angažmá v Německu jako hráč Hannoveru. Zdaleka nejpovedenější období ale Marcelo zažil v dresu Lyonu, za který hrál pravidelně od roku 2017. Stoper patřil ke klíčovým hráčům, lídrům a před letošní sezonou prodloužil smlouvu. Pak ale přišel velký zvrat.

  Marcelo znenadání u týmu skončil, po pouhých dvou zápasech nové sezony. Poslední kapkou bylo pro sportovního ředitele Juninha a kouče Petera Bosze, kteří prý nepatřili mezi jeho největší fanoušky, chování při prohře 0:3 od Angers. Nejen, že si dal 34letý Brazilec vlastní gól, k tomu ale navíc během proslovu kapitána Lea Duboise v kabině „nahlas prděl a poté se tomu ještě hlasitěji smál“.

  „Marcelovo nevhodné chování v šatně po zápase s Angers je důvodem tohoto rozhodnutí, které bylo jednomyslně přijato vedením Olympique Lyonnais,“ psalo se tehdy v prohlášení klubu o konci Marcela. „Hráč byl o tomto rozhodnutí informován Juninhem a Peterem Boszem. Vedení znovu opakuje, že všichni jeho hráči musí prokázat neochvějnou mentalitu a odhodlání v souladu s ambicemi klubu.“

  Server ESPN, kterému se svěřil nejmenovaný zdroj, informuje o tom, že právě tohle dohnalo vedení Lyonu ke změnám. Marcelo byl po této epizodě přeřazen do béčka, na konci ledna už smlouvu v jednom z nejlepších francouzských fotbalových týmů posledních let neměl vůbec. Ano, to všechno kvůli nepřijatelnému chování v kabině Lyonu.

  Kariéra v troskách

  Marcelo po padáku v Lyonu odešel do Bordeaux, kde teď celkem hraje, jeho klubu však hrozí sestup. Girondin aktuálně ztrácí dvě kola před koncem sedm bodů na záchranu a je jednou nohou ve druhé lize. Dříve slavný a úspěšný klub prožívá období, které by nejraději z dějin vymazal.

  Co se týče Marcela, ten má osud jasný. Po konci sezony mu v klubu končí smlouva a bude si hledat nové angažmá. Jakékoliv myšlenky na prodloužení v klubu, který příští rok nejspíš nebude hrát mezi elitou, Brazilec nemá.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno