13 C
    Čtvrtek 2. května 2024

Sparta doma nastřílela pět gólů, Dynamo opět vyhrálo venku. Baník přehrál Slovácko

Fotbalová FORTUNA:LIGA postupně míří do svého podzimního finiše. Ve dvanáctém kole slavila vítězství pražská Sparta, která posledním Pardubicím nasázela pět branek. Uspěly i České Budějovice, které si na hřištích soupeře připsaly už čtvrtou výhru v sezoně.

Sobotní program v nejvyšší české soutěži zakončoval souboj na Letné, ve kterém Sparta hostila poslední tým ligy z Pardubic. Favorit zápasu měl hned od úvodu navrch. Skóre otevřel v osmé minutě, Sorensen, ovšem za sedm minut srovnal Janošek.

Ještě do poločasu vrátil vedení domácím čtvrtou brankou v sezoně Kuchta. Nakonec vítěznou trefu obstaral v šedesáté minutě Sadílek, v dresu Sparty se prosadili ještě Minčev a Wiesner. Za hosty po pár vteřinách na hřišti snižoval Sychra.

Tři body do tabulky si připsalo také Dynamo. Po bezbrankovém úvodním poločase se prosadili Hellebrand a v závěru Čmelík, čímž svému týmu zajistili druhou venkovní výhru v řadě. Teplice doma nebodovaly poprvé od poloviny srpna.

Vítězný vstup Pavla Hapala

Uspěl také Hradec Králové, který pokračuje v dobrých výkonech. V azylu v Mladé Boleslavi porazil Zbrojovku Brno, když o výhře 2:1 rozhodl až v samém závěru Vašulín. Východočeši se rázem posunuli na čtvrté místo tabulky FORTUNA:LIGY.

Vítěznou premiéru na lavičce Baníku Ostrava zažil kouč Pavel Hapal. Jeho noví svěřenci si doma poradili s účastníkem evropských pohárů Slováckem, které ve čtvrtek senzačně triumfovalo na stadionu francouzského Nice.

Už v šesté minutě se poprvé v sezoně trefil Ladislav Almási, premiérovou trefu v dresu Baníku si rovněž v prvním poločase připsal Srdjan Plavšič. Hosté dohrávali přes polovinu utkání v deseti, protože v rozmezí necelých dvou minut se nechal vykartovat Jan Kalabiška.

Dojatý Nadal na Madrid Open. Do důchodu se navzdory spekulacím nechystá

Sedmatřicetiletá tenisová legenda Rafael Nadal po svém rozloučení na Madrid Open odmítl spekulace o odchodu do důchodu. Přestože jeho závěrečný zápas na turnaji skončil porážkou 7-5 6-4 s nasazenou třicítkou Jiřím Lehečkou, Nadal je ohledně pokračování své kariéry rozhodnutý.

Výsledek zápasu Paul vs. Tyson se objeví v oficiálních záznamech

Letošní zápas mezi youtuberem Jakem Paulem a bývalým světovým šampionem Mikem Tysonem byl oficiálně kategorizován jako profesionální. To znamená, že výsledek souboje, který se má konat v Texasu 20. července, se objeví v jejich záznamech. Jak může dopadnout zápas mezi klukem z internetu a krvelačným Mikem?

Francis Ngannou truchlí nad tragickou ztrátou svého patnáctiměsíčního syna Kobeho

Francis Ngannou, boxer a mistr smíšených bojových umění, potvrdil, že mu zemřel patnáctiměsíční syn Kobe. Sedmatřicetiletý šampion těžké váhy UFC se o zdrcující zprávu podělil v pondělí 29. dubna 2024 v příspěvku na sociálních sítích, v němž uvedl, že jeho syn zemřel v sobotu 27. dubna.