Více
  26.6 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Smutek stranou. Mladík po smrti své matky zářil, dojemný příběh uhranul i Toma Bradyho

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Středoškolský quarterback Alex Brown ztratil po čtrnáctiletém boji s rakovinou prsu svoji matku. Smutek se ale nekonal, nadějný sportovec se hned další den ukázal v zápase svého týmu a skóroval osmi touchdowny. Jeho příběh zasáhl Daniela Jonese, ale i hvězdu amerického fotbalu Toma Bradyho.

  Středoškolský quarterback z New Jersey se díky Danielu Jonesovi z New York Giants vydá na stadion SoFi, aby sledoval Super Bowl. Alex Brown z katolické střední školy Red Bank se navíc dostal i na titulní stránky novin.

  Den poté, co jeho matka Michelle Eskengren-Brown zemřela po čtrnáctiletém boji s rakovinou prsu, skóroval Alex osmi touchdowny. Přesně v den jejího úmrtí napsal na Twitter dojemný vzkaz. Svoji matku označil za nejlepší kamarádku.

  „Dnes jsem ztratil svou nejlepší přítelkyni, učitelku a matku. Moje máma bojovala s rakovinou prsu, která se šířila celým jejím tělem 14 let. Nikdy to neměla vydržet tak dlouho, ale díky lásce a své šílené síle bojovala. Miluji tě, mami, Odpočívej v pokoji,“ napsal na Twitter Alex.

  Alex se těsně po zápase rozpovídal o své matce a o tom, jaká byla bojovnice.

  „Vždycky mě učila, jak být statečný a silný. Když jsem sledoval, jak bojuje s rakovinou a jak se musí vyrovnávat s tou bolestí, přiměla mě pochopit co to znamená být silný. Tohle je jedině pro ni. Byl to moje bojovnice a ukázala mi, jak bojovat,“ řekl Brown po zápase.

  Po utkání přišel telefonát

  Alexovo emotivní vystoupení dojalo Daniela Jonese, hvězdu New Yorku Giants. Ten mu tak nedávno zavolal přes FaceTime, aby ho překvapil lístky na Super Bowl v Los Angeles, který je na programu už příští měsíc.

  „Chceme tě poznat takže ti dáme lístky na Super Bowl. Posíláme ti tři lístky, pro tebe, tvého tátu a bratra,“ řekl Jones Brownovi. Po zápase byl Brownův výkon umíněn i na Instagramu ESPN SportsCenter, což upoutalo pozornost quarterbacka Tampa Bay Buccaneers Toma Bradyho. Ten k příspěvku poznamenal: „Jsem na tebe hrdý!“

  Brown poděkoval Bradymu za to, že se ozval a odpověděl. „Jsi obrovský vzor a někdo, ke komu vzhlížím nejen ve fotbale, ale i v životě, díky … moje máma by byla nesmírně šťastná,“ byl štěstím bez sebe Alex.

  Některé příběhy zkrátka zahřejí u srdce.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ