Více
  18.8 C
  Czech
  Pátek, 20 května, 2022

  Málo jídla a hluk. Pro Beckera není pobyt za mřížemi žádnou procházkou

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jeden z nejlepších tenistů historie, hvězda toho největšího kalibru a v současné době tenisový expert Boris Becker nastoupil do vězení. Před týdnem si vyslechl rozsudek, před pár dny začal kroutit svůj dvou a půl letý trest. Jak první dny probíhají? Přímo šíleně. Němci se nelíbí malé porce jídla a hluk.

  Jako profesionální hráč si město Londýn oblíbil. Právě tady vyhrál ve svých 17 letech jako nejmladší hráč dějin titul na Wimbledonu, tady psal mnohdy až neuvěřitelné kapitoly historických kronik. Kousek od slavných travnatých dvorců ale sídlí také věznice. Právě ve Wandsworthu v současné době Becker pobývá.

  Někdejší německý tenista byl minulý týden odsouzen na dva a půl roku za mřížemi za maření insolvenčního řízení, zatajování majetku a převody peněz za devět různých účtů po vyhlášení vlastního bankrotu v roce 2017. Rozsudek není pravomocný, Becker se může odvolat. Do dalšího slyšení ale bude sedět v cele.

  „Boris Becker může tento verdikt napadnout, ale bude trvat několik měsíců, než dojde k řízení. Ale pokud bude hrát dál na nevinného, ​​nemá šanci. Jen s přiznáním viny má šanci na podmínečné propuštění. Musí říct, že udělal chyby. To se ještě nestalo,“ řekl deníku Bild jeho právník Burkhard Benecken.

  Otřesné podmínky

  Becker je ve vězení zhruba týden, už toho ale stihl zažít až, až. Nelíbí se mu hlavně malé porce jídla, které jsou mu přidělovány. Vinou toho prý využívá týdenní kapesné zhruba 300 korun, aby svůj jídelníček doplnil o sušenky nebo ovoce. I tak ale, minimálně co se jídla týče, strádá.

  „Má to těžké a nejhorší ze všeho je jídlo. Nemůže uvěřit, jak je špatné a jak malé jsou porce. Jedno z jeho prvních jídel bylo hovězí maso, což prý nebylo dobré. Je také šokován nedostatečnou hygienou ve věznici, která je tak přeplněná,“ uvedl pro The Sun nejmenovaný zdroj.

  Několikanásobný vítěz turnajů Velké čtyřky si nemůže zvyknout také na hluk. Ten mu činí další problémy, ve své malé cele prý nemůže spát. Dokonce se mluví o tom, že by měl být v dohledné době převezen do jiné věznice, kde jsou podmínky o něco lepší. Rozhodne se ale až v následujících dnech a týdnech.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno