Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Od treter k mikrofonu. Návrat pustil Bolt k vodě, chce být jako Bob Marley

  Mnohonásobný olympijský vítěz a světový rekordman Usain Bolt už si nemusí nic dokazovat. Teď ale přiznal, že před olympiádou v Tokiu přemýšlel o velkém comebacku. Nakonec z něj po rozmluvě s trenérem sešlo, Bolt tak přesedlal na odlišný obor – hudbu.

  „Když jsem za trenérem přišel před olympiádou a svěřil jsem se mu se svým plánem, tak se na mě podíval a řekl mi, abych s tím vůbec nezačínal,“ přiznal Bolt s tím, že když něco řekne trenér, tak přes to nejede vlak.

  „Ve chvíli, kdy se k tomu takhle postavil můj trenér, k němuž mám ohromnou důvěru, tak jsem to i já vzdal. I tak ale cukání měl,“ řekl slavný atlet.

  Když Bolt ukončil kariéru, možná netušil, že si kvůli nesmlouvavému trenérovi zabouchl dveře ke comebacku. „Když jsem mu před lety sdělil, že chci ukončit kariéru, tak mi řekl, abych si to dobře rozmyslel,“ prozradil Bolt na nesmlouvaného trenéra.

  Fotbal mu nevyšel, zkouší to jako hudebník

  Vypadá to, že slavný Jamajčan svůj comeback opravdu vzdal a energii teď upíná jiným směrem. Nejde ale o fotbal, který miluje a s nímž koketoval. Zatrénoval si třeba se slavnou Borussií Dortmund, pak byl dokonce na zkoušce v australském Central Cost Mariners. Ale nevyšlo to.

  Kromě atletiky Bolt vždy rád bavil lidi a šlo mu to. S tím souvisí i oblast, v níž se chce prosadit. Věnuje se hudbě a dokonce už natočil album, které si sám produkoval a zároveň na něm Bolta uslyšíte i zpívat. Vzhledem k tomu, že pochází z Jamajky, tak žánr nemůže být jiný než reggae. Tedy styl, který proslavil ikonický Bob Marley.

  Ve všem, co dělá, chce být nejlepší a hudba není výjimkou. „Mířím nejvýš, jak to jde. Chci vyhrát Grammy a natočit platinové album,“ řekl Bolt, který to myslí opravdu vážně a nedělá si jen legraci.

  „Vím, že je to dlouhá cesta a musím se naučit spoustu věcí, ale baví mě to,“ řekl Bolt, který se věnuje i další projektům a jak sám říká „obchodním záležitostem“.

  Slavný atlet obdivuje Ronalda. Je jako stroj, říká Bolt

  I při tom všem mu ale neuniká, co se děje na milovaných fotbalových trávnících. O Boltovi se ví, že fandí anglickému Manchesteru United. Podobně jako všichni fanoušci Reds už se nemůže dočkat, až se na hřišti objeví Cristiano Ronaldo, který se do klubu po dlouhých letech vrátil.

  „Vidět ho zpět, to je věc! Je to jiná třída než ostatní, je jako o stroj,“ neskrývá Bolt obdiv. Legendární atlet si navíc myslí, že Ronaldo bude hrát ještě několik dlouhých let. „Je v lepší formě, než mnohem mladší hráči. Má neuvěřitelný přístup a odhodlání, takže může hrát klidně do 42,“ předpovídá Bolt.

  Sledujte nás na sítích