Více
  8.5 C
  Czech
  Sobota, 16 října, 2021

  Od treter k mikrofonu. Návrat pustil Bolt k vodě, chce být jako Bob Marley

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mnohonásobný olympijský vítěz a světový rekordman Usain Bolt už si nemusí nic dokazovat. Teď ale přiznal, že před olympiádou v Tokiu přemýšlel o velkém comebacku. Nakonec z něj po rozmluvě s trenérem sešlo, Bolt tak přesedlal na odlišný obor – hudbu.

  „Když jsem za trenérem přišel před olympiádou a svěřil jsem se mu se svým plánem, tak se na mě podíval a řekl mi, abych s tím vůbec nezačínal,“ přiznal Bolt s tím, že když něco řekne trenér, tak přes to nejede vlak.

  „Ve chvíli, kdy se k tomu takhle postavil můj trenér, k němuž mám ohromnou důvěru, tak jsem to i já vzdal. I tak ale cukání měl,“ řekl slavný atlet.

  Když Bolt ukončil kariéru, možná netušil, že si kvůli nesmlouvavému trenérovi zabouchl dveře ke comebacku. „Když jsem mu před lety sdělil, že chci ukončit kariéru, tak mi řekl, abych si to dobře rozmyslel,“ prozradil Bolt na nesmlouvaného trenéra.

  Fotbal mu nevyšel, zkouší to jako hudebník

  Vypadá to, že slavný Jamajčan svůj comeback opravdu vzdal a energii teď upíná jiným směrem. Nejde ale o fotbal, který miluje a s nímž koketoval. Zatrénoval si třeba se slavnou Borussií Dortmund, pak byl dokonce na zkoušce v australském Central Cost Mariners. Ale nevyšlo to.

  Kromě atletiky Bolt vždy rád bavil lidi a šlo mu to. S tím souvisí i oblast, v níž se chce prosadit. Věnuje se hudbě a dokonce už natočil album, které si sám produkoval a zároveň na něm Bolta uslyšíte i zpívat. Vzhledem k tomu, že pochází z Jamajky, tak žánr nemůže být jiný než reggae. Tedy styl, který proslavil ikonický Bob Marley.

  Ve všem, co dělá, chce být nejlepší a hudba není výjimkou. „Mířím nejvýš, jak to jde. Chci vyhrát Grammy a natočit platinové album,“ řekl Bolt, který to myslí opravdu vážně a nedělá si jen legraci.

  „Vím, že je to dlouhá cesta a musím se naučit spoustu věcí, ale baví mě to,“ řekl Bolt, který se věnuje i další projektům a jak sám říká „obchodním záležitostem“.

  Slavný atlet obdivuje Ronalda. Je jako stroj, říká Bolt

  I při tom všem mu ale neuniká, co se děje na milovaných fotbalových trávnících. O Boltovi se ví, že fandí anglickému Manchesteru United. Podobně jako všichni fanoušci Reds už se nemůže dočkat, až se na hřišti objeví Cristiano Ronaldo, který se do klubu po dlouhých letech vrátil.

  „Vidět ho zpět, to je věc! Je to jiná třída než ostatní, je jako o stroj,“ neskrývá Bolt obdiv. Legendární atlet si navíc myslí, že Ronaldo bude hrát ještě několik dlouhých let. „Je v lepší formě, než mnohem mladší hráči. Má neuvěřitelný přístup a odhodlání, takže může hrát klidně do 42,“ předpovídá Bolt.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Ester Ledecká

  Ledecká opět perlila. Rozhovor o plánech na novou sezonu zastínila vtipná poznámka

  Před čtyřmi lety ohromila zimní královna Ester Ledecká celý svět, když dokázala zvítězit na olympijských hrách ve dvou různých disciplínách. Dvě zlaté medaile – jedna z paralelního slalomu na snowboardu, jedna ze sjezdu na lyžích. Česká obojživelnice vstoupila tímto momentem do dějin, ale sama tvrdí, že to byl jen začátek. Už si totiž brousí zuby na blížící se hry v Pekingu a na předsezónní konferenci neskrývala nadšení. Zvládla i vtipkovat s novináři.
  Daniel Mekbib

  Lákadla squashového mistrovství v Ostravě? Čtveřice z první stovky a vyrovnané bitvy

  Tohle bude svátek dynamických výměn a napínavých chvil. Od 21. října se v ostravském sportovním centru Fajne rozehraje domácí šampionát ve squashi. A půjde možná o nejkvalitnější republikový turnaj v historii. Důkazy jsou jasné – čtyři čeští hráči v první světové stovce, dravé mládí a úřadující šampionka Anna Serme hrající v životní formě. „Takhle vyrovnané to opravdu snad nikdy nebylo. Do toho je možné, že se ještě na poslední chvíli přihlásí Jan Koukal, který v minulých letech pořadím na šampionátu dokázal zamíchat,“ prohlásil Tomáš Fořter, sekretář České asociace squashe, která MČR spolupořádá. Finálové zápasy se uskuteční v neděli 24. října.
  Velká pardubická

  Velká pardubická zná vítěze. No Time to Lose selhal, překvapivý triumf slavil Talent

  131. ročník Velké pardubické zná svého vítěze. V cílové rovince nakonec slavil podceňovaný Talent, který běžel s žokejem Pavlem Složilem. Druhý skončil Evžen s Jaroslavem Myškou, třetí doběhl Mr Spex s Janem Kratochvílem.
  Velká pardubická

  O víkendu se poběží Velká pardubická. Do ochozů opět zamíří tisíce diváků

  Už v neděli se poběží 131. ročník nejslavnějšího dostihu v České republice. Na Velkou pardubickou se po roce znovu vrací diváci a na východě Čech jich čekají opravdu hodně. Celodenní program závodů odstartuje v 11:30.
  Laurel Hubbardová

  Transgender vzpěračka je opět v kurzu. Doma na Zélandu se stala Sportovkyní roku

  Okolo vzpěračky Laurel Hubbardové bylo v létě hodně rušno. Stala se totiž první ženou v historii olympijských her, která prošla změnou pohlaví. Původně muž z Nového Zélandu se představil pod pěti kruhy jako reprezentantka své země ve vzpírání. I když nepředvedla v Tokiu vůbec nic, vysloužila si i cenu.
  Tanitoluwa Adewumi

  Šachový velmistr v 11 letech? Uprchlík, který žil pod mostem, chce přepsat historii

  Když padne řeč na šachy, spousta lidí zpozorní. Oblíbená a zdánlivě jednoduchá hra se opět dostává do popředí. Už tomu tak ale bylo i v minulosti. Ty nejlepší hráče, tzv. velmistry, si mnozí představují jako starší pány s tisíci odehranými partiemi. Dějiny chce ale přepsat teprve 11letý klučina původem z Nigérie.
  Reklama
  Reklama
  Reklama