18.6 C
    Úterý 30. dubna 2024

Domácí Finové poprvé padli, v derby severu se Švédskem prohráli až po nájezdech

Už jenom tři týmy na letošním mistrovství světa v hokeji zůstávají bez porážky. V severském derby uspěli Švédové, kteří domácí výběr porazili po nájezdech. Kromě nich ve středu slavili vítězství také Francouzi, Norové a Švýcaři.

Pouhých 66 vteřin dělilo italský tým od první výhry na turnaji. Proti Francouzům vedli drtivou většinu utkání, v první třetině totiž otevřel gólový účet Frigo. Vedení si udrželi až do samého závěru zápasu, ve kterém srovnal Sacha Treille a poslal utkání do prodloužení.

Prodloužení trvalo jenom minutu a čtyři sekundy, poté se z bezprostřední blízkosti trefil Gallet a bylo rozhodnuto. „Hrají tvrdě a důrazně, je velice těžké se proti nim prosadit. Je skvělé, že jsme vyhráli, zdálo se mi, že jsme v závěru měli více sil, než soupeř,“ komentoval po utkání francouzský kapitán Damien Fluery.

První tříbodovou výhru si v odpoledním utkání připsali Norové. Proti Rakousku, které den před tím senzačně porazilo české mužstvo, se trefili hned pětkrát a v průběžné tabulce poskočili už na čtvrté místo. Třemi body se zaskvěl Rosseli Olsen.

Jenom jeden proměněný nájezd

Třetí porážku v řadě si ve večerním utkání připsali Slováci. O všechny body proti Švýcarsku přišli kvůli špatné produktivitě a nevyužitým přesilovkám, kterých měli především v závěru opravdu požehnaně. První trefu na turnaji si připsal mladík Juraj Slafkovský, povedenou ranou srovnával ve druhé třetině na 2:2.

Po čtyřech utkáních mají na kontě jenom tři body za vítězství s Francií, ve zbytku zápasů v základní skupině je ale čekají papírově slabší soupeři.

Vrcholem středečního programu bylo severské derby mezi Finskem a Švédskem. Domácí výběr po první třetině prohrával, ale ve druhé třetině otočil vývoj skóre a vedl 2:1. Ve třetí třetině srovnal Kellman, a nakonec se muselo rozhodovat až v samostatných nájezdech.

V nich se jako jediný prosadil Emil Bemstrom a vystřelil tak svému týmu bod navíc.

Výsledek zápasu Paul vs. Tyson se objeví v oficiálních záznamech

Letošní zápas mezi youtuberem Jakem Paulem a bývalým světovým šampionem Mikem Tysonem byl oficiálně kategorizován jako profesionální. To znamená, že výsledek souboje, který se má konat v Texasu 20. července, se objeví v jejich záznamech. Jak může dopadnout zápas mezi klukem z internetu a krvelačným Mikem?

Francis Ngannou truchlí nad tragickou ztrátou svého patnáctiměsíčního syna Kobeho

Francis Ngannou, boxer a mistr smíšených bojových umění, potvrdil, že mu zemřel patnáctiměsíční syn Kobe. Sedmatřicetiletý šampion těžké váhy UFC se o zdrcující zprávu podělil v pondělí 29. dubna 2024 v příspěvku na sociálních sítích, v němž uvedl, že jeho syn zemřel v sobotu 27. dubna.

Zpátky ve hře. Erling Haaland se vrací po zranění svalu

Erling Haaland se vrátil na hřiště poté, co se zotavil ze zranění svalu. To ho trápilo v posledních zápasech za Manchester City. Jeho návrat se pro něj stal úspěchem a pro tým z Manchesteru zárukou vítezství nad Nottingham Forest. Nejvíce se na postavení legendy do základu těšili pochopitelně fanoušci.

Anglická ragbyová hvězda Billy Vunipola zatčen na Mallorce. Choval se násilně v baru

Anglický ragbista Billy Vunipola byl v neděli brzy ráno zatčen po údajném násilném incidentu v baru na španělské Mallorce. Incident se měl odehrát v baru Epic v Palmě, kde měl být Vunipola agresivní a pokusil se napadnout zákazníky a ochranku.