14.1 C
    Sobota 4. května 2024

Dokonalý obrat v Plzni, Jablonec selhal. Ve Skotsku prohrál a končí

Jediný ze čtyř českých zástupců v evropských pohárech dokázal v tomto týdnu uspět a postoupit do další fáze. Po famózním obratu se ve čtvrtek radovala Viktoria Plzeň, naopak Jablonec vysoko prohrál a v Evropské lize skončil.

Zpackané první utkání s nadějným závěrem odehrála Plzeň v úvodním zápase předkola Evropské konferenční ligy. Na hřišti velšského The New Saints prohrála 2:4, když obě branky dokázala vstřelit až v samém závěru.

Ani v domácím prostředí nezačala dobře. Už ve čtvrté minutě šel soupeř z britských ostrovů do vedení, když se prosadil Robles. Krátce po změně stran dokázal srovnat Bucha, ale viktoriánům k pokračování utkání v prodloužení stále chyběly dvě branky.

Čas běžel a skóre se neměnilo. Naději vykřesal v 85. minutě střídající Chorý a parádní závěr podtrhnul gólem na 3:1 Jean-David Beaguel. Prodloužení gól nepřineslo, a tak se muselo rozhodovat až na penalty. V nich měli čeští fotbalisté výrazně navrch a po trefě Káčera vybuchla na stadionu obrovská radost.

„Vážíme si toho, že jsme postoupili, i když vím, že dneska to bylo hodně upracované a vybojované. Ale otočili jsme další, hodně těžký zápas,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci trenér Michal Bílek.

O účast ve skupině nové evropské soutěži zabojují Západočeši proti CSKA Sofia, první utkání je čeká příští čtvrtek doma.

Jablonec se neprosadil

V ještě těžší pozici vstupovali do odvety fotbalisté Jablonce. Se silným Celticem ve třetím předkole Evropské ligy doma prohráli 2:4 a na hřišti soupeře se tak pokoušeli o malý zázrak. Ten se nekonal, domácí v bouřlivé atmosféře neponechali nic náhodě a vyhráli přesvědčivě 3:0. Už v prvním poločase se trefil David Turnbull, stejný hráč přidal ve druhé půli ještě jednu trefu. Konečné skóre stanovil James Forrest.

„Hráči si z takových zápasů musí něco vzít. Těmito zápasy rostou a získávají mezinárodní zkušenosti, takové zápasy jdou do světa a hráči se můžou zviditelnit. Celtic byl silný soupeř. Jsem zklamaný, že jsme tu nevstřelili žádnou branku,“ komentoval utkání Petr Rada.

Jablonec po vypadnutí čeká závěrečné předkolo Evropské konferenční ligy, ve kterém se utká se slovenskou Žilinou.

Mistr designu F1 Adrian Newey z Red Bullu odchází. Připojí se ke konkurenčnímu týmu?

Adrian Newey, legendární designér vozů Formule 1, se chystá opustit Red Bull. Zpráva v závodním světě vyvolala pozdvižení. Neweyho odchod z předchozích týmů historicky vedl k poklesu jejich výkonnosti. Williams po Neweyho odchodu v roce 1997 nezískal další titul a McLaren dokázal získat pouze jedno další vítězství v roce 2008.

Garcia má problém. Testy na zakázané látky mluví jasně

Ryan Garcia, nadějný 25letý boxer, razantně odmítl jakékoli obvinění z dopingu. Výsledky ovšem mluví jinak. Testy prokázaly pozitivní nález zakázané látky zvyšující výkonnost před jeho vítězstvím nad Devinem Haneyem. Boxerský svět by se otřásl v základech, pokud by se nález potvrdil.

Dojatý Nadal na Madrid Open. Do důchodu se navzdory spekulacím nechystá

Sedmatřicetiletá tenisová legenda Rafael Nadal po svém rozloučení na Madrid Open odmítl spekulace o odchodu do důchodu. Přestože jeho závěrečný zápas na turnaji skončil porážkou 7-5 6-4 s nasazenou třicítkou Jiřím Lehečkou, Nadal je ohledně pokračování své kariéry rozhodnutý.