13.6 C
    Středa 15. května 2024

Koudelka: Nejlepší český výsledek za poslední čtyři roky na Turné čtyř můstků

Český skokan na lyžích Roman Koudelka předvedl vynikající výkon v třetím závodě Turné čtyř můstků v Innsbrucku, kde skončil na 17. místě. Tento výsledek je nejlepším českým umístěním v posledních čtyřech letech.

Koudelka skočil do vzdálenosti 125,5 metru a ve vyřazovacím kole porazil obhájce titulu a dvojnásobného vítěze Světového poháru, Graneruda, o pět metrů.

Jeho dosavadní nejlepší umístění v této sezoně bylo 26. místo z úvodního závodu Turné čtyř můstků v Oberstdorfu. Koudelka tak vylepšil svůj výsledek z předchozího závodu v Garmisch-Partenkirchenu, kde skončil na 35. místě.

Šťastný poražený

Granerud se do druhého kola dostal jako tzv. „šťastný poražený“. Poprvé v tomto ročníku Turné čtyř můstků postoupil do finále, přičemž v Oberstdorfu a Ga-Pa skončil vždy na první nepostupové 31. příčce.

Vítězem třetího závodu Turné čtyř můstků se stal domácí Rakušan Jan Hörl, který skočil v náročných větrných podmínkách 134 metrů. Na děleném druhém místě skončili Slovinec Lovro Kos a Japonec Rjoju Kobajaši. Kobajaši se tak ve virtuálním pořadí Turné čtyř můstků dostal před Němce Andrease Wellingera, který po úvodním kole obsadil páté místo.

Hokejový expert Milan Antoš utrpěl vážná zranění při autonehodě, když se vracel z MS

Milan Antoš, bývalý hokejový mistr České republiky a televizní komentátor, byl hospitalizován po srážce s autem na skútru. Po neštěstí má zlomená žebra a zraněnou nohu, kvůli čemuž čeká na operaci.

Švédové porazili Poláky. Outsider jim to ale zadarmo nedal

Švédsko vstupovalo na Mistrovství světa v hokeji IIHF 2024 jako jeden z týmů s největšími ambicemi na medaile. Naopak Polsko jakožto nováček po více než dvaceti letech absence na turnaj přijelo hlavně okusit atmosféru. Ovšem výkon, který mohli ten den fanoušci sledovat, rozhodně stál za to.

Předčasný odchod Novaka Djokoviče z Italian Open vyvolává obavy z následků zranění hlavy

Předčasné vypadnutí Novaka Djokoviče z 32. kola Italian Open vyvolalo obavy ohledně možného dopadu nedávného zranění hlavy. Po náhodném úderu lahví s vodou do hlavy měl Djokovič během zápasu s Alejandrem Tabilem problémy s rovnováhou a koordinací.