Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Fantastický úspěch. Kanoistky jsou mistryně světa, nezastavily je ani trestné sekundy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Německé město Augsburg v těchto dnech hostí světový šampionát ve vodním slalomu. Program odstartovaly včerejší kanoistické závody hlídek, ve kterých se dařilo na výbornou českým reprezentantkám. Trio Tereza Fišerová, Gabriela Satková a Martina Satková obhájilo zlaté medaile z loňského mistrovství v Bratislavě.

  Bavorské městečko Augsburg, ve kterém se v roce 1972 konaly olympijské soutěže, se v tomto týdnu stalo dějištěm mistrovství světa ve vodním slalomu. Od minulého týdne se připravují na vrchol sezony také reprezentanti České republiky, kteří už navíc hned na úvod šampionátu prožili obří úspěch.

  Vloni v Bratislavě trojice kanoistek Tereza Fišerová, Gabriela Satková a Martina Satková dominovala závodu hlídek, letos tomu nebylo jinak. Českou výpravu v cestě za zlatou medailí nezastavilo ani šest trestných sekund, na druhé Němky měla náskok vteřinu a půl.  „Mám z toho obrovskou radost, jsem ráda, že jsme obhájily titul a ukázaly tady Němcům, že jim to všechno nepatří,“ usmívala se po závodě Gabriela Satková.

  Triumf je o to cennější, že k němu došlo právě na trati v Německu, kterou domácí závodníci a závodnice znají jako své vlastní boty. Češky naštěstí v Augsburgu také trávili spoustu času, což se nakonec projevilo. „Myslím, že jsme tady strávily hodně času a hodně tréninku a z toho myslím, že i pramenilo to dnešní vítězství. V cíli jsme ani jedna nevěděly, co si máme myslet, na co by to tak mohlo stačit. A je to neuvěřitelné začít takhle mistrovství světa,“ doplnila svou kolegyni Fišerová.

  Kousek od další medaile

  Pouhých sedmnáct setin dělilo od cenného kovu trojici českých kajakářů. Olympijského vítěze Jiřího Prskavce, Víta Přindiše a Ondřeje Tunku. Těm se jízda v kategorii 3xK1 také povedla, na medaili to ale těsně nestačilo. Druhá část trati se jim vydařila, ta první ale bohužel tak ideální nebyla.

  „Myslím, že jsme to nechali v první části a pak jsme celkem jeli, co jsme chtěli, ale ty výkony byly vysoko, tak to nestačilo. Rozhodně můžu mluvit o zlepšení oproti loňskému roku,“ prohlásil Jiří Prskavec. Stejně jako v loňském roce jsou kajakáři bez medaile.

  Dnes startují v Augsburgu kvalifikace na individuální závody. Do akce se samozřejmě dostanou i ta největší esa, která budou jako vždy pokukovat po medailích.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS