Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Dal do toho všechno, ale nevyšlo to. Glover reaguje na porážku s Procházkou

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Historický moment v historii české MMA včera režíroval v zápase o titul polotěžké váhy UFC fighter Jiří Procházka. Bitva s Gloverem Teixeirou se dlouho nevyvíjela podle jeho představ, nakonec je to ale on, kdo mohl slavit. Brazilec naopak ve svých 42 ztratil mistrovský titul a byl hodně zničený. Jak po fyzické, tak po psychické stránce.

  Jako „Nagano bojových sportů“ se označuje včerejší souboj mezi Jiřím Procházkou a Gloverem Teixeirou. Český bijec zvládl ustát nemožné a v poslední minutě posledního kola uškrtil brazilského majitele pásu pro šampiona polotěžké váhy. Jako první Čech dokázal získat pás prestižního UFC.

  Vyvrcholení turnaje UFC 275 přesně tak, jak si ho všichni představovali. Parádní řežba Glovera Teixeiry a Jiřího Procházky vstoupí do dějin díky ranám, boji na zemi a respektu obou hlavních aktérů. Podle představ českého zástupce se zápas dlouho nevyvíjel a nebýt uškrcení v posledním kole, zřejmě by vyhrál Brazilec.

  Rozhodčí viděli hodnotili jeho výkon jako ten, kterým by obhájil titul. To by ale nesměl Procházka přežít veškerou Gloverovu snahu o ukončení na zemi a v závěru vyškolit soupeře v jeho vlastní doméně. Na škrcení bude Brazilec ještě dlouho vzpomínat, odklepával totiž úplně premiérově.

  „Bylo těžké ho udržet na zemi, je tam sakra šikovný. Dal jsem do toho všechno. Nebudu se vymlouvat, ale mám za sebou hodně těžké shazování. Jiří mě prostě několikrát trefil. Abych byl upřímný, byl jsem úplně vyřízený. Buď budu žít s mečem, anebo pod ním umřu,“ přiznal Teixeira po zápase.

  Nad Procházkou žasnul také McGregor, dalším na řadě je polský obr

  Jiří Procházka si podmanil polotěžkou váhu UFC, ale také Twitter, kam ty největší hvězdy umisťovaly oslavné příspěvky. Mimo dění nezůstal třeba Conor McGregor nebo Henry Cejudo.

  „Velký bojový večer pro Českou republiku. Zkur*** nadvláda nad světem,“ napsal na sítě slavný irský bojovník „Notorious MMA“. „Zápas ještě neskončil a už je to boj roku, tohle je krvavá válka,“ psal ještě v průběhu zápasu bývalý dvojnásobný šampion UFC Cejudo. Jaké má Procházka plány dál? Dalo by se říct, že více než jasné.

  Titul chce rodák z Hostěradic uhájit před Janem Blachowiczem. Borcem, od kterého si právě Glover vzal na konci minulého roku 2021 mistrovský pás. Souboj českého a polského fightera už teď mnozí označují za „bitvu o Evropu“ a ani jeden z nich se vzájemného měření sil nebojí.

  „Jiří, já jsem další, pojďme na to! Bitva o Evropu. Největší zápas v historii kontinentu,“ napsal Blachowicz na Twitter. „Teď je tam Jan, myslím si, že první vyzyvatel bude on. Myslím si, že nejlepší místo pro takový zápas by byl někde v Evropě, teď je ale ještě hodně brzo,“ řekl po zápase Procházka.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS