Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Čechům se v Tokiu daří. Další zlato vybojoval Peška, Musilová má stříbro a tenisté bronz

  Pro někoho představuje 1. září den, kdy se poprvé jde do školy či do práce, Adam Peška na něj ale bude vzpomínat díky paralympijskému zlatu. Nejcennější kov číslo 2 přinesl pro Českou republiku souboj v boccii. K tomu dnes přidali úspěch i pingpongoví reprezentanti a střelkyně Musilová.

  Paralympijské hry v Tokiu začaly minulý pátek, už teď je ale jasné, že si Češi domů přivezou několik medailí. Česká výprava už má dvě zlata, dvě stříbra a dva bronzy. Báječné představení celkem 30 sportovců nebere konce. Právě dnešek by se dal považovat za zatím nejúspěšnější den.

  Do sbírky paralympioniků totiž přibylo další zlato. Paralympijským vítězem se stal Adam Peška, který vyválčil úspěch v boccii. 24letý borec, který se rve v kategorii sportovců s dětskou mozkovou obrnou, a kterému lékaři v 6 letech diagnostikovali svalovou dystrofii Duchenne, ovládl celkem sedm bitev.

  Tři ve skupině, čtvrtfinále, semifinále i boj o zlato. Parádní jízda se vyvíjela příznivě, i když ve finále se Peška nadřel. Souboj s řeckým sokem Polychronidisem musel rozhodnout až tie-break. Zlato při debutu pod pěti kruhy? To je úžasný výsledek.

  Musilová přidala stříbro!

  Další stříbrnou medaili si s sebou přiveze domů Šárka Musilová. Lukostřelkyně nejprve s kolegou Drahonínským vybojovala stříbro v týmech, teď přidala další i po vlastním představení. Šesté místo z brazilského Ria jde o neskutečný úspěch.

  30letá tetraplegička ve finále podlehla soupeřce Min-i z Číny, která se blýskla paralympijským rekordem, to jí ale vůbec nevadilo. Už teď se totiž těší ze dvou stříbrných medailí. A ještě dlouho, dlouho bude.

  Poslední dnešní medaili získali stolní tenisté. Přesněji Jiří Suchánek a Petr Svatoš, kteří prožili stejně jako jejich krajané skvělou jízdu. Češi prošli v kategorii W3 do semifinále a měli jistý bronz. A ten nakonec také získali, neboť v boji o postup do závěrečné bitvy padli s Němci.

  39letý Suchánek měl v plánu navázat na bronz z Ria, v individuální soutěži ale bohužel skončil až pátý. Nakonec ale přeci jen medaili v Tokia přiveze. K bronzu mu pomohl i parádní výkon o 9 let mladšího parťáka, který na paralympiádě debutuje.

  Sledujte nás na sítích