Více
  8.5 C
  Czech
  Sobota, 16 října, 2021

  Čechům se v Tokiu daří. Další zlato vybojoval Peška, Musilová má stříbro a tenisté bronz

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pro někoho představuje 1. září den, kdy se poprvé jde do školy či do práce, Adam Peška na něj ale bude vzpomínat díky paralympijskému zlatu. Nejcennější kov číslo 2 přinesl pro Českou republiku souboj v boccii. K tomu dnes přidali úspěch i pingpongoví reprezentanti a střelkyně Musilová.

  Paralympijské hry v Tokiu začaly minulý pátek, už teď je ale jasné, že si Češi domů přivezou několik medailí. Česká výprava už má dvě zlata, dvě stříbra a dva bronzy. Báječné představení celkem 30 sportovců nebere konce. Právě dnešek by se dal považovat za zatím nejúspěšnější den.

  Do sbírky paralympioniků totiž přibylo další zlato. Paralympijským vítězem se stal Adam Peška, který vyválčil úspěch v boccii. 24letý borec, který se rve v kategorii sportovců s dětskou mozkovou obrnou, a kterému lékaři v 6 letech diagnostikovali svalovou dystrofii Duchenne, ovládl celkem sedm bitev.

  Tři ve skupině, čtvrtfinále, semifinále i boj o zlato. Parádní jízda se vyvíjela příznivě, i když ve finále se Peška nadřel. Souboj s řeckým sokem Polychronidisem musel rozhodnout až tie-break. Zlato při debutu pod pěti kruhy? To je úžasný výsledek.

  Musilová přidala stříbro!

  Další stříbrnou medaili si s sebou přiveze domů Šárka Musilová. Lukostřelkyně nejprve s kolegou Drahonínským vybojovala stříbro v týmech, teď přidala další i po vlastním představení. Šesté místo z brazilského Ria jde o neskutečný úspěch.

  30letá tetraplegička ve finále podlehla soupeřce Min-i z Číny, která se blýskla paralympijským rekordem, to jí ale vůbec nevadilo. Už teď se totiž těší ze dvou stříbrných medailí. A ještě dlouho, dlouho bude.

  Poslední dnešní medaili získali stolní tenisté. Přesněji Jiří Suchánek a Petr Svatoš, kteří prožili stejně jako jejich krajané skvělou jízdu. Češi prošli v kategorii W3 do semifinále a měli jistý bronz. A ten nakonec také získali, neboť v boji o postup do závěrečné bitvy padli s Němci.

  39letý Suchánek měl v plánu navázat na bronz z Ria, v individuální soutěži ale bohužel skončil až pátý. Nakonec ale přeci jen medaili v Tokia přiveze. K bronzu mu pomohl i parádní výkon o 9 let mladšího parťáka, který na paralympiádě debutuje.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Ester Ledecká

  Ledecká opět perlila. Rozhovor o plánech na novou sezonu zastínila vtipná poznámka

  Před čtyřmi lety ohromila zimní královna Ester Ledecká celý svět, když dokázala zvítězit na olympijských hrách ve dvou různých disciplínách. Dvě zlaté medaile – jedna z paralelního slalomu na snowboardu, jedna ze sjezdu na lyžích. Česká obojživelnice vstoupila tímto momentem do dějin, ale sama tvrdí, že to byl jen začátek. Už si totiž brousí zuby na blížící se hry v Pekingu a na předsezónní konferenci neskrývala nadšení. Zvládla i vtipkovat s novináři.
  Daniel Mekbib

  Lákadla squashového mistrovství v Ostravě? Čtveřice z první stovky a vyrovnané bitvy

  Tohle bude svátek dynamických výměn a napínavých chvil. Od 21. října se v ostravském sportovním centru Fajne rozehraje domácí šampionát ve squashi. A půjde možná o nejkvalitnější republikový turnaj v historii. Důkazy jsou jasné – čtyři čeští hráči v první světové stovce, dravé mládí a úřadující šampionka Anna Serme hrající v životní formě. „Takhle vyrovnané to opravdu snad nikdy nebylo. Do toho je možné, že se ještě na poslední chvíli přihlásí Jan Koukal, který v minulých letech pořadím na šampionátu dokázal zamíchat,“ prohlásil Tomáš Fořter, sekretář České asociace squashe, která MČR spolupořádá. Finálové zápasy se uskuteční v neděli 24. října.
  Velká pardubická

  Velká pardubická zná vítěze. No Time to Lose selhal, překvapivý triumf slavil Talent

  131. ročník Velké pardubické zná svého vítěze. V cílové rovince nakonec slavil podceňovaný Talent, který běžel s žokejem Pavlem Složilem. Druhý skončil Evžen s Jaroslavem Myškou, třetí doběhl Mr Spex s Janem Kratochvílem.
  Velká pardubická

  O víkendu se poběží Velká pardubická. Do ochozů opět zamíří tisíce diváků

  Už v neděli se poběží 131. ročník nejslavnějšího dostihu v České republice. Na Velkou pardubickou se po roce znovu vrací diváci a na východě Čech jich čekají opravdu hodně. Celodenní program závodů odstartuje v 11:30.
  Laurel Hubbardová

  Transgender vzpěračka je opět v kurzu. Doma na Zélandu se stala Sportovkyní roku

  Okolo vzpěračky Laurel Hubbardové bylo v létě hodně rušno. Stala se totiž první ženou v historii olympijských her, která prošla změnou pohlaví. Původně muž z Nového Zélandu se představil pod pěti kruhy jako reprezentantka své země ve vzpírání. I když nepředvedla v Tokiu vůbec nic, vysloužila si i cenu.
  Tanitoluwa Adewumi

  Šachový velmistr v 11 letech? Uprchlík, který žil pod mostem, chce přepsat historii

  Když padne řeč na šachy, spousta lidí zpozorní. Oblíbená a zdánlivě jednoduchá hra se opět dostává do popředí. Už tomu tak ale bylo i v minulosti. Ty nejlepší hráče, tzv. velmistry, si mnozí představují jako starší pány s tisíci odehranými partiemi. Dějiny chce ale přepsat teprve 11letý klučina původem z Nigérie.
  Reklama
  Reklama
  Reklama