Více
  23 C
  Czech
  Úterý, 28 června, 2022

  Transgender plavkyně ničí rekordy i soupeřky. Má mužské části těla a přitahují ji ženy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Příběh, který v současné době hýbe americkým plaváním, sepsala transgender šampionka Lia Thomasová. Ještě v roce 2019 byla mužem, stále má mužské pohlavní orgány a přitahují ji ženy. O slávu se ale rve mezi ženami, což vzbuzuje kontroverzi. Když před pár dny vyhrála plavecké mistrovství, výhru jí ze soupeřek nepřál snad vůbec nikdo.

  Slovo „transgender“ ve sportu v poslední době nabírá na síle. Na olympijské hry se dostala vzpěračka z Nového Zélandu, která byla ještě před pár lety mužem. Nic sice nevyhrála, hry pokazila, už jen fakt, že se pod pěti kruhy představila, se ale mnohým nelíbil. Ještě horší situaci ale musely zažívat plavkyně na univerzitním mistrovství NCAA v Atlantě.

  Psal se rok 2019 a mezi muži závodil v plavání jistý Will. Teď, o pár let později, už jde ale o Liu. Deník Sports Illustrated nazval transgender plavkyni „nejkontroverznější postavou sportu ve USA“. A vlastně není divu. Lia Thomasová láme rekordy, ničí sny svým sokyním i kolegyním a tak nějak do ženské kategorie nepatří.

  Atak na světové rekordy

  Thomasová začala s plaváním ve svých 5 letech a jak už bylo řečeno, tehdy ještě byla mužem. Až v dospívání se rozhodla, že podstoupí hormonální léčbu, která podle pravidel musela trvat minimálně rok, aby se dostala do kategorie žen. Tam teď ničí maxima a míří neskutečně vysoko.

  „Být trans nijak neovlivnilo mou schopnost dělat tento sport a to, že mohu pokračovat v závodění, je velmi obohacující,“ prohlásila v červnu v rozhovoru pro univerzitní noviny Penn Today. Thomasová závodí za prestižní vysokou školu v Pensylvánii a včera ovládla závod na 500 metrů volným způsobem.

  Když pak přišlo vyhlášení, poražené plavkyně se od ní raději distancovaly. Ještě navíc, když byla mezi poraženými také Emma Weyantová, členka americké reprezentace, která na loňských olympijských hrách vybojovala stříbro. I té Thomasová dovolila pouze druhé místo.

  Soupeřky jsou z její přítomnosti zničené. Při hormonální léčbě sice přišla o množství svalové hmoty, i tak má ale neustále naprosto odlišnou tělesnou stavbu než ženy. Jen pro představu, když plavala Thomasová mezi muži, zvládla 500 metrů volně za 4:18:72, pak mezi ženami za 4:34:06. Katie Ledecká, která drží světový rekord, zvládla stejný úsek za 4:24:06.

  Lia už zbořila školní rekordy na tratích 100, 200 a 500 metrů a přestat rozhodně nehodlá. I když jí soupeřky i týmové parťačky radí opak. „Bylo hrozně těžké jít do závodu s vědomím, že nemůžete vyhrát. Nikdo nemůže být tak rychlý, aby ji porazil,“ myslí si jedna ze soupeřek.

  Stále má mužské orgány

  Aby toho nebylo málo, slovem „peklo“ často ostatní označují i společný pobyt v šatně. Thomasová má stále mužské pohlavní orgány, navíc se měla svěřit s tím, že ji stále přitahují ženy. „Je to rozhodně trapné, protože Lia má stále mužské části těla a stále ji přitahují ženy,“ potvrdila nejmenovaná parťačka.

  Škola mlčí, vedení plaveckých soutěží také. Přítomnost Thomasové v ženských kategoriích totiž oficiálně je možná a nikdo proti ní nemůže z právního hlediska nic namítat. Otázkou je snad jen to, zda je něco takového přijatelné morálně.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  18 KOMENTÁŘE

  1. bere hormony a cítí se jako žena ? ok nic proti plně v pořádku, proč ale dál nezávodí mezi muži ? nebo má snad ženskou fyziologii, že s nimi může závodit ? příště bude stačit říct že se cítím jako dítě nebo invalida abych mezi nimi mohl závodit ?

   • To je přece jednoduché. Nemůže závodit jako muž, když se cítí být ženou. Mimo jiné by jako muž, bohužel, končil vždy poslední. Ale na druhou stranu bych zrušil ve sportu genderové katgorie právě z důvodu nemožnosti některých sportovců, zařadit se do kategorie „muž“ – „žena“. A myslím, že by spousta závodníků v mužských kategoriích byla donucena svoji činnost ve vrcholovém sportu ukončit a začít se živit rukama. Jaj … :D. P.S.: Normálních chlapů s to samozřejmě netýká.

   • To je skvělý nápad, já budu tvrdit, že se cítím jako dítě a budu chtít přídavky a slevněné jízdné.

  2. Tady to všichni máme,to je ta naše PO.RANÁ pseudo korektnost! Frajerovi se nedaří mezi chlapama, závodí proti ženám, který válcuje, protože je chlap a je fyzicky jinde. Navíc se mu líbí ženy. Všichni mlčí,to je nejlepší! Tak se lidi proberte, protože ten kdo má p.áka je muž a ten kdo ma vagínu je žena. Tak to vždycky bylo, jestli si na to ještě vůbec pamatujete!

   • Ale ta vagína musí být přírodní, nestačí nechat si pindíka uříznout a mezi nohama rozříznout. Musí mít i menstruaci a ideálně porodit.

  3. ono je to na jednu stranu dobře že se to stalo, alespoň to všichni ti pseudohumanisté vidí na vlastní oči jaký nesmysl se jim v hlavách urodil.

  4. Pravděpodobně začala ve sportu platit dřív, než v jiných odvětvích, ta proklamovaná rovnost mezi pohlavími.

  5. Hmmm tak takže to je transexuální lesba… ta Amerika opravdu zdegenerovala, když tenhle podvod na skutečných ženách dopustí. Plavkyně by se měly domluvit a prostě bojkotovat závody – ať si chlapec žena co je na ženský a má ptáka závodí sám ze sebou…

  6. Mužské rysy, mužské osvalení, být žena, opravdu s ním nechci srovnávat fyzické výkony při plavání.

  7. Dokud se budou její soupeřky jenom pohoršovat a stále s ní přitom závodit, místo, aby ji bojkotovaly a nechaly na startu samojedinou – jako kůl v plotě – nic se nezmění! Platí i pro všechna ostatní sportovní odvětví! BB

  8. Sportovní duch prohrává na celé čáře a to předznamenává konec sportu ..

  9. Svět se zbláznil. Ti rozhodují o tomto „případu“ mnohonásobně.

  10. A informace, kolik toho vyhrál jako chlap není. Většině je to jasné. Lem.., který jako chlap nic nevyhrál, začal rok brát ženské hormony a je z něj „žena“. Ideální návod pro další neschopné břídily.

  Comments are closed.