TenisBartůňková bere Wimbledon jako velký krok dopředu

Bartůňková bere Wimbledon jako velký krok dopředu

Nikola Bartůňková opustila Wimbledon ve třetím kole, ale z Londýna neodjíždí se sklopenou hlavou. Dvacetiletá česká tenistka podlehla Barboře Krejčíkové 3:6, 5:7, přesto svůj první start v hlavní soutěži dospělých na travnatém grandslamu hodnotila velmi pozitivně.

Proti předloňské wimbledonské šampionce sice většinu zápasu dotahovala, v závěru druhé sady ale ukázala odolnost. Ze stavu 2:5 se dostala na 5:5, odvrátila tři mečboly a ještě zkusila duel zdramatizovat. Krejčíková nakonec využila až pátý mečbol a potvrdila větší zkušenosti i cit pro trávu.

Třetí kolo bere jako úspěch

„Musím být pokorná, třetí kolo je super,“ řekla Bartůňková po utkání. Připomněla, že se na trávu vrátila po třech letech, a právě proto ji výsledky ve Wimbledonu těší ještě víc. V All England Clubu navíc zvládla porazit silné soupeřky, včetně Kateřiny Siniakové a Američanky Peyton Stearns.

Samotná porážka s Krejčíkovou ji mrzela hlavně kvůli šanci ve druhém setu. Bartůňková přiznala, že její výkon mohl být lepší, zároveň ale ocenila soupeřku. Krejčíková podle ní přesně ví, jak se má na trávě hrát, a vítězství si zasloužila. Mladší z obou Češek tak neodcházela z kurtu s pocitem křivdy, spíš s vědomím, že dostala další lekci na nejvyšší úrovni.

Krejčíková po zápase soupeřku pochválila a mluvila o jejím potenciálu. Všimla si také, že Bartůňková hrála rychleji než při trénincích. Bartůňková k tomu dodala, že sparingy na trávě nebyly pro hodnocení úplně směrodatné, protože si na povrch teprve zvykala. Ve své hře ale rychlost cítí a věří, že ji může dál rozvíjet.

Z Wimbledonu si proto chce odvézt hlavně povzbuzení. Připomněla si juniorské zápasy, které jí daly zkušenosti, a k nim přidala první velký výsledek mezi dospělými. Sama dobře ví, že může hrát ještě lépe a že musí dál zvyšovat kvalitu. Důležité ale je, že na trávě obstála a potvrdila, že se s ní v českém tenise musí počítat.

Krejčíkovou čeká další české derby

Krejčíková po výhře nad Bartůňkovou narazí v osmifinále na Karolínu Muchovou. Pro české fanoušky půjde o další lákavé derby, pro Bartůňkovou také trochu osobní duel. Muchová je její klubovou kolegyní z I. ČLTK Praha, a mladá tenistka proto přiznala, že by jí logicky přála o něco víc.

Zároveň ale odmítla jasný tip. Šance vidí padesát na padesát. U ženského tenisu podle ní často rozhoduje denní forma, pocit na kurtu a to, jak se hráčka vyspí. Muchová má podle Bartůňkové trochu podobný styl jako ona, jen s většími zkušenostmi. Krejčíková zase na trávě umí být mimořádně nebezpečná.

Bartůňková k tomu přidala úsměvnou poznámku. Kdyby uspěla Krejčíková, mohla by si říct, že ji vyřadila pozdější vítězka jejich vzájemného zápasu. I tím ukázala, že porážku bere s nadhledem. Ne jako konečnou tečku za nevyužitou šancí, ale jako součást turnaje, který jí může v další kariéře hodně pomoci.

Její letošní Wimbledon tak nekončí titulkem o zklamání. Spíš o hráčce, která se po dlouhé pauze vrátila na trávu, zvládla první hlavní soutěž dospělých a došla do třetího kola grandslamu. Bartůňková ještě nepatří mezi hotové hvězdy, ale v Londýně naznačila, že má odvahu, rychlou hru i dostatek sebevědomí, aby se k nim postupně přibližovala.

Nejčtenější tento týden

Wimbledon nabídne ostré osmifinále. Aryna Sabalenka vyzve rozjetou Osaku

Centrální kurt ve Wimbledonu se může těšit na jeden z nejatraktivnějších zápasů letošního turnaje. Světová jednička Aryna Sabalenka zvládla souboj s Lotyškou Jelenou Ostapenko a v osmifinále narazí na čtyřnásobnou grandslamovou šampionku Naomi Osaku, která zatím na travnatých dvorcích září.

Klopp je připraven převzít Německo

Jürgen Klopp se může vrátit k trenérské práci v nejviditelnější možné roli. Bývalý kouč Liverpoolu a Dortmundu potvrdil, že jedná s Německým fotbalovým svazem o převzetí reprezentace. Národní tým hledá nového trenéra po rezignaci Juliana Nagelsmanna, který skončil po neúspěchu na mistrovství světa.

Hamilton ovládl jediný trénink v Silverstonu

Lewis Hamilton zajel nejrychlejší čas jediného volného tréninku před Velkou cenou Británie formule 1. Na domácí trati porazil vedoucího muže šampionátu Kimiho Antonelliho a naznačil, že Ferrari může o víkendu bojovat o přední příčky.

Daniel Vladař má o budoucnosti ve Flyers jasno

Český brankář Daniel Vladař si prodloužení smlouvy s Philadelphií vysnil už po své první sezoně v klubu. Nový pětiletý kontrakt začne platit od ročníku 2027 až 2028 a podle gólmana byla dohoda otázkou okamžiku. Flyers mu navíc dali jasně najevo, že s ním počítají jako s jednou z klíčových postav budoucnosti.

Konec jedné cyklistické éry. Chris Froome po těžké nehodě ukončil slavnou kariéru

Jeden z nejúspěšnějších silničních cyklistů moderní historie oznámil konec profesionální kariéry. Brit Chris Froome, čtyřnásobný vítěz Tour de France, se rozhodl definitivně uzavřít svou sportovní cestu poté, co se už nedokázal vrátit po vážné nehodě z loňského roku. Za sebou zanechává kariéru plnou rekordů, nezapomenutelných momentů i několika kontroverzí.

Jakub Dobeš prodloužil smlouvu s Montrealem do roku 2030

Český brankář Jakub Dobeš si po výborné sezoně v NHL výrazně finančně polepší. Montreal s pětadvacetiletým gólmanem uzavřel novou tříletou smlouvu, která začne platit od sezony 2027 až 2028. Celková hodnota kontraktu dosahuje 16 milionů dolarů, což představuje téměř 340 milionů korun.

Táborsko odmítlo první ligu, šanci nyní zvažuje Artis Brno

Táborsko nevyužije mimořádnou možnost zahrát si v příští sezoně nejvyšší fotbalovou soutěž. Vedení klubu nabídku po důkladném zvážení odmítlo. Hlavními důvody byly nevyhovující stadion, nejistota kolem domácích zápasů v Českých Budějovicích i krátký čas na sestavení konkurenceschopného týmu. Dalším osloveným klubem je nyní Artis Brno.

Tottenham rozbil vlastní rekord. Za Tonaliho zaplatí až tři miliardy korun

Tottenham pokračuje v mimořádně ambiciózním přestupovém létě. Londýnský klub se podle britských médií dohodl s Newcastlem na příchodu italského záložníka Sandra Tonaliho. Celková hodnota transferu může dosáhnout až 100 milionů liber, což by z něj udělalo nejdražší posilu v historii Spurs.

Max Verstappen může odstartovat největší přestupovou rošádu ve Formuli 1. Jeho budoucnost zaměstnává celý paddock

Max Verstappen může být hlavním aktérem největší přestupové ságy posledních let. Přestože má s Red Bullem dlouhodobou smlouvu, zákulisní spekulace sílí a jeho případný odchod by mohl rozpoutat dominový efekt, který zasáhne téměř celé startovní pole Formule 1.

Muchová zvládla druhé kolo a ve Wimbledonu pokračuje dál

Karolína Muchová potvrdila roli favoritky a po přesvědčivém výkonu postoupila do třetího kola Wimbledonu. Česká tenistka si poradila s Číňankou Čang Šuaj ve dvou setech. Dál jde také Nikola Bartůňková, která v českém derby vyřadila Kateřinu Siniakovou. Předloňskou šampionku Barboru Krejčíkovou naopak čeká souboj s vítězkou letošního Roland Garros Mirra Andrejeva.

Oleksandr Usyk plánuje poslední zápas kariéry. Třetí duel s Furym podle jeho týmu nepřipadá v úvahu

Oleksandr Usyk se blíží závěru své mimořádné boxerské kariéry. Neporažený Ukrajinec už se vzdal všech titulů mistra světa v těžké váze a podle svého týmu absolvuje už jen jediný profesionální zápas. Přestože se dlouho spekulovalo o trilogii s Tysonem Furym, promotéři dávají jasně najevo, že tato kapitola je uzavřená.

Novak Djokovič se na úvod Wimbledonu pořádně nadřel. Po tříhodinové bitvě ale zůstává ve hře o historický rekord

Novak Djokovič vstoupil do letošního Wimbledonu vítězně, první kolo mu ale dalo pořádně zabrat. Čínského tenistu Wu I-pinga porazil po více než třech hodinách boje 6:4, 5:7, 6:4 a 6:4. Sedminásobný šampion londýnského grandslamu tak pokračuje v honbě za rekordním pětadvacátým grandslamovým titulem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama