19.1 C
    Sobota 27. července 2024

Ajax zničil Dortmund, dominoval i Real. Paříž zvládla přestřelku díky Messimu

Po reprezentační přestávce a dalším kole ligových soutěžích se znovu bojovalo o body v Lize mistrů. O zajímavé výsledky a dechberoucí podívané nebyla nouze. Z vítězství se radovali především papíroví favorité, dva z nich dokonce nasázeli pět branek.

Úterní program odstartoval v Besiktasi a Bruggách. Turecký tým doma musel překousnout vysokou porážku od portugalského Sportingu Lisabon, který byl v zápase aktivnější a odvezl si výhru 4:1. Klíčové momenty přišly na konci úvodního poločasu, kdy hosté proměnili pokutový kop a domácím naopak VAR odvolal vstřelenou branku.

Ani belgickému týmu se na domácí půdě nedařilo. Citizens utkání opanovali a soupeři neumožnili další překvapení. Dvakrát se trefil Mahrez, po jedné brance přidali Cancelo, Palmer a Walker. Za domácí pouze snížil Vanaken.

Největší šlágry přišly v devět hodin večer. V jednom z nich přivítalo Athletico Madrid hosty z Liverpoolu a byla z toho bitva jako řemen. Po dvou rychlých brankách vedli ostrované, ovšem Griezmann dvěma góly v rozmezí 14 minut srovnal.

PSG muselo otáčet

Stejný hráč se však nechal ve druhé půli vyloučit za nešikovný faul a svůj tým poslal do deseti. Reds dokázali početní výhody využít a díky druhému gólu Salaha v zápase zvítězili 3:2. Výrazně se tak přiblížili k postupu do osmifinále.

V dalším očekávaném souboji uspěl Ajax. Na domácím stadionu hostil Dortmund, jemuž nedal sebemenší šanci a zvítězil vysoko 4:0! Už v 11. minutě si dal vlastní gól Reus, do přestávky zvýšil Blind. Ve druhé půli se ještě trefili Antony a Haller.

Zřejmě nejnapínavější zápas svedlo PSG s Lipskem. Favorit z Paříže vedl po brance Mbappého, jenže Němcům se podařilo po gólech Silvy a Mukieleho otočit vývoj skóre. O další srovnání se postaral v 67. minutě Lionel Messi a hvězdná předsezónní posila nakonec obstarala i vítěznou branku. V nastaveném čase ještě neproměnil Mbappé penaltu, ale to už domácí nemuselo příliš mrzet.

Střelecké hody předvedl také Real Madrid, který na půdě Šachtaru Doněck zvítězil vysoko 5:0. V dalších utkáních porazilo vyhrálo Porto nad AC Milánem 1:0, Inter si doma poradil s Tiraspolem 3:1.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.