Více
  1.8 C
  Czech
  Úterý, 30 listopadu, 2021

  Dieta podle Usaina Bolta. Během olympiády spořádal přes 1 000 kuřecích nugetek

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nejslavnější běžec všech dob Usain Bolt, držitel několika světových rekordů. Jamajský fenomén ukončil svoji kariéru v roce 2017 na světovém šampionátu v Londýně, dnešní zajímavost se však netýká tratě, ale jídla. Bolt na Olympijských hrách v roce 2008 v Pekingu dokázal sníst přes 100 kuřecích nugetek za den.

  Jako by ten příběh už nebyl sám o sobě fantastický. Sympatický běžec si na Olympijských hrách v Pekingu doběhl pro traťový rekord na 100 metrů. Poprvé v historii se krátkou trať podařilo zaběhnout pod 10 sekund. Za výborným výkonem však stálo ne tak výjimečné jídlo. Sportovec přiznal, že kvůli správnému trávení jedl nugetky k snídaní, obědu i k večeři.

  „Upřímně, nejedl jsem celé hry nic jiného, než kuřecí nugetky,“ uvedl Bolt ve svojí knize Rychlejší než blesk. „Bylo to jediné jídlo, kterému jsem mohl věřit. Když jsem přijel na předolympijský trénink, dal jsem si čínské jídlo a nedopadlo to dobře. Mojí jedinou nadějí na jakýkoliv úspěch byly nugetky,“ prozradil s úsměvem Bolt.

  Pokud jste běžci nebo se zabýváte sportovní výživou, určitě by vás nikdy nenapadlo dát sportovci jídlo, které je spojené spíše s obezitou. Usain Bolt se toho však nebál a chtěl překonat všechny mýty, které o tomto nezdravém jídle kolují. Jak je vidět, samotné jídlo mu k výhře vážně pomohlo.

  U McDonald’s se tetelili blahem

  Ani samotná společnost McDonald’s si nemůže stěžovat. Boltova spotřeba byla na hrách opravdu veliká. Každý den snědl přes 100 kuřecích nugetek, a jelikož hry trvaly něco okolo 10 dnů, dostáváme se na zajímavá čísla. Sám manažer společnosti uvedl, že Usain nugetky miloval a nebál se do nich investovat hodně peněz.

  „Pro nás jako společnost to bylo skvělé, konečně někdo ukázal, že nugetky můžou sloužit i sportovcům a nejsou tak nezdravé jak každý říká,“ uvedl manažer firmy McDonald’s.

  Boltova láska ke kuřeti vydržela i další roky. Ve své poslední sezóně se spolu se smaženým kuřetem objevil na skupinových lekcích v Jamajce. Na dalších Olympijských hrách už si sice nugetky nechal ujít, ale i ve sportovním důchodu bývá dost často vyfocen, jak si objednává kuře v řetězci KFC.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Florbal ženy

  Porazily Švýcarky, přehrály i Polky. Českým florbalistkám se vstup do šampionátu vydařil

  Do světového šampionátu ve švédském univerzitním městě Uppsala vstoupily české florbalistky velmi dobře. Na úvod dokázaly přehrát silné Švýcarky a následně si poradily také s Polkami. V základní skupině je čeká ještě jedno utkání.
  Mark Williams

  Vůbec jsem nevěděl, která bije. Mistr světa řeší ostudu, během zápasu si zdříml

  Hanba, trapas, ostuda. Takhle nějak píší na Ostrovech o zápase Marka Williamse, trojnásobného mistra světa ve snookeru. Ten prodělal v minulých měsících covid, ze kterého se stále ne a ne vzpamatovat. Legendární borec usnul přímo během zápasu, který nakonec ke své smůle i prohrál.
  Tom Daley

  Zlatý olympionik vydává svoji kolekci pleteného oblečení. Každý si ji však musí uplést sám

  Zlatý olympionik Tom Daley, který se proslavil díky pletení na olympijských hrách v Tokiu posílá na trh svoji kolekci pleteného oblečení. Těšit se můžete na čepice, vesty, deky, vánočních punčochy a dokonce i vycpaného plameňáka. Vše má však jeden malý háček, věci si musí každý uplést sám.
  Kevin Sinfield

  Krásné gesto někdejšího ragbisty Anglie. Během 24 hodin uběhl 163 kilometrů pro charitu

  O kráse sportu by se dalo mluvit v souvislosti v počinem, který měl na svědomí bývalý anglický ragbista Kevin Sinfield. Jeho někdejší týmový kolega trpí nemocí motorického neuronu a potřebuje zaplatit drahou léčbu. Stejně jako řada dalších. Ragbista se tak rozhodl, že vše vezme do svých rukou. Nebo spíš nohou. Díky charitativním běhům už dokázal vybrat přes 4 miliony liber.
  Iman Shumpert

  Bývalý hráč NBA vyměnil palubovku za parket. Ovládl prestižní taneční soutěž

  Vítězem 30. ročníku americké taneční soutěže Dancing with the Stars se stal bývalý hráč NBA Iman Shumpert. V showse každoročně vyšvihuje několik známých amerických celebrit, které okouzlují svět tanečními kremacemi. Shumpert výhru věnoval své matce.
  Mike Tyson

  Při prvním zdrogování jsem zemřel, řekl Mike Tyson. Jed z ropuchy mu změnil život

  Pětapadesátiletá boxerská legenda Mike Tyson se v rozhovoru pochlubila tím, že poté co vykouřila jed z coloradské ropuchy, život se jí obrátil naruby. Zápasník, který se minulý rok v listopadu vrátil zpět na místo činu v zápase proti Royi Jonesovi Jr., uvedl v rozhovoru pro New York Post, že během svého prvního tripu zemřel.
  Reklama
  Reklama
  Reklama