Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Luciano Re Cecconi: Blonďatý Anděl, kterého zastřelil prodejce parfémů

  V kabině nebylo nikdy ticho. Luciano Re Cecconi na nikom nenechal nit suchou. Vždy sršel vtipem a nedokázal být chvíli v klidu. Některé dny už jeho vtípky však přecházely určitou hranu. Nakonec na svůj smysl pro humor doplatil vlastním životem.

  Luciano Re Cecconi byl členem týmu Lazia, který v roce 1974 vyhrál Scudetto. Byl to první titul v historii klubu, kdy svěřenci Tommasa Maestrelliho porazili Juventus o pouhé dva body. Tým Lazia byl plný elánu, dokonce hrál tehdy jeden z nejlepších útočných fotbalů, jaký kdy liga viděla. Maestrelliho tým se však také skládal z řady zajímavých a proměnlivých postav. Na hřišti ani mimo něj nebyla nikdy nudná chvíle a mnozí si užili svůj díl vtípků. Pro Re Cecconiho se však tento sklon k žertům stal osudným.

  Re Cecconi neboli I’Angelo Biondo (Blonďatý anděl), jak se mu říkalo díky jeho výrazné barvě vlasů, se narodil v roce 1948 nedaleko Milána jako syn farmáře. Po úspěšných angažmá v Pro Patria a Foggia, kde získal titul v Serii C a v Serii B, přišel v roce 1972 do Lazia. Za svůj přesun do hlavního města vděčil trenéru Maestrellimu, který vedl Re Cecconiho během jeho působení ve Foggii a poté si záložníka přivedl s sebou, když přestupoval k Biancocelesti.

  „Byl to jen žert!“

  Zatímco na hřišti bylo vše v pořádku, mimo něj mělo Lazio problémy. Bylo proslulé svými žerty a chutí do života. Mělo ale také temnou stránku. Někteří z jeho hráčů a funkcionářů sympatizovali s extrémní pravicí a o mnoha hráčích se vědělo, že s sebou všude nosí zbraně. A co hůř, byli také známí tím, že z nich stříleli bez zjevného důvodu, prostě jen tak pro zábavu. To se některým členům oddílu nelíbilo a způsobilo to rozkol, kvůli kterému museli mít dokonce dvě oddělené šatny.

  Bylo to večer 18. ledna 1977. Re Cecconi byl s týmovým kolegou Pietrem Ghedinem a dalším přítelem na cestě do klenotnictví v Římě, které vedl Bruno Tabochini. Když se blížili ke klenotnictví, rozhodli se oba spoluhráči, že se budou držet zpátky, až jejich přítel vstoupí do obchodu. Jakmile se otevřely dveře, oba náhle zajiskřili a s výkřikem „Ruce vzhůru!“ vstoupili do obchodu. Přitom si maskovali obličeje bundami.

  Bohužel, v tento okamžik se jim jejich vtípek vymstil. Tento obchod s klenotnictvím totiž týden předtím vyloupili neznámý lupiči. Majitel začal být od té doby paranoidní a bál se každého neznámého člověka. Pietro si všiml, že majitel vytahuje zbraň a tak dal ruce na horu. Luciano si však zbraně nevšiml a dál křičel s úsměvem na rtech a přestíral, že jde o přepadení. V tu chvíli mu střely prošly hrudníkem. Skácel se k zemi se slovy „Byl to jen žert!“. Ačkoliv ho převezli do nemocnice, po 30 minutách na lůžku zemřel. Re Cecconi však navždy zůstane v paměti, jako člen slavného týmu Lazia, který vyhrál první Scudetto v historii klubu.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.