11.8 C
    Pondělí 29. dubna 2024

Kolem Švýcarska vyhrál poprvé Brit. Geraint Thomas rozhodl až v závěrečné etapě

Až v úplně poslední etapě se rozhodovalo o tom, kdo získá prvenství na etapovém závodu Kolem Švýcarska. Nakonec se z vítězství radoval Geraint Thomas, který se na konečné první místo prodral až v závěrečné časovce.

Osm etap dlouhý závod, který se považuje za tradiční generálku před Tour de France, měl hvězdné obsazení. Více než o výkonech a výsledcích se však často hovořilo o koronaviru, který v průběhu závodu vyřadil několik jezdců či dokonce celé týmy.

Jedním z mnoha, kteří kvůli pozitivnímu testu nemohli dojet do cíle poslední etapy, byl několikanásobný mistr světa Peter Sagan. Poté, co vyhrál třetí etapu, musel těsně před koncem odstoupit. Koronavirus chytil už potřetí za rok a půl, tentokrát oznámil, že žádné příznaky nepociťuje.

Nebyl však jediným známým jezdcem, kterého potkal stejný osud. Lídr Ineosu Adam Yates skončil ještě před čtvrtou etapou stejně jako celý tým Jumbo-Visma. Nezabránily tomu ani přísná opatření, která organizátoři zavedli.

Blížící se Tour de France

Vůbec poprvé se z celkového prvenství radoval britský cyklista. Geraint Thomas se do trikotu pro celkového lídra oblékl až po závěrečné etapě, před tím se pohyboval v popředí průběžného pořadí. Ještě před poslední částí závodu vedl Sergio Higuita, ovšem po časovce se propadl a skončil až třetí. Druhé místo bral Jakob Fuglsang.

„Je to vážně skvělé vyhrát tento velký a těžký závod. Vždycky jsem si to přál. Navíc v tomhle počasí, ve větším vedru jsem ještě nikdy nezávodil,“ uvedl zkušený závodník, který v roce 2018 vyhrál slavnou Tour de France.

Letošní ročník Tour startuje prvního července netradičně v Dánsku, kde se pojedou úvodní etapy. Následně se přesune do známějších míst ve Francii.

Bob a Bobek se vrátí na led. Králíci letos obléknou modré dresy

Ikoničtí maskoti Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v Praze a Ostravě se po devíti letech vracejí na scénu. Fanoušky opět rozveselí dvojice králíků Bob a Bobek s čísly 20 a 24 na dresech. Společně představují ročník MS IIHF 2024.