19.1 C
    Čtvrtek 2. května 2024

Bitva gigantů pro Nadala. Na Djokoviče vyzrál ve čtyřech setech, teď narazí na Zvereva

Až do noci trval dlouhý souboj mezi Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovičem, po kterém se z postupu radoval španělský tenista. Srbského protivníka porazil po více než čtyřech hodinách a v semifinále se utká s Alexanderem Zverevem.

V odpoledním čtvrtfinále byl do role papírového favorita pasován Carlos Alcaraz, ale utkání s Němcem Alexanderem Zverevem mu příliš nevyšlo. Po čtrnácti zápasech v řadě bez porážky narazil a s Paříži se musel rozloučit.

V prvních dvou setech dvakrát neudržel své podání, zároveň ho soupeři ani jednou neprolomil a prohrál shodně 4:6. Ve třetím setu využil v závěru své první brejkové příležitost a snížil na 1:2 na sety. Čtvrtá sada došla až do tiebreaku, kde byl úspěšnější Zverev.

„Věděl jsem, že musím podat jeden z mých nejlepších výkonů, abych měl šanci postoupit dál. Vedl jsem, ale on dělal maximum, aby se vrátil do hry. U sítě jsem mu řekl, že tento turnaj vyhraje víckrát než jednou,“ řekl po utkání Alexander Zverev.

Hodinu a půl dlouhý set

Večerní program přinesl strhující podívanou. Úvodní set získal poměrně hladce Rafael Nadal a vypadalo to, že se dostane do vedení o dva sety. Vedl už 3:0 na gamy, jenže Srb se dokázal vrátit zpátky do hry a v poměru 6:4 získal druhou sadu. Nakonec druhý set trval neuvěřitelných 88 minut!

Třetí set se podobal tomu prvnímu a Rafael Nadal ho získal znovu 6:2. Utkání jako na houpačce vypadalo, že se bude rozhodovat až v páté sadě, protože ve čtvrtém setu měl Novak Djokovič dva setboly. Nevyužil ani jeden a v závěru už měl rodák z Mallorky navrch.

„Byl lepším hráčem, především v klíčových momentech. Chtěl bych mu pogratulovat, zasloužil si zvítězit více než já,“ uznal po utkání Novak Djokovič. Semifinálový souboj Nadala se Zverevem je v plánu v pátek.

Mistr designu F1 Adrian Newey z Red Bullu odchází. Připojí se ke konkurenčnímu týmu?

Adrian Newey, legendární designér vozů Formule 1, se chystá opustit Red Bull. Zpráva v závodním světě vyvolala pozdvižení. Neweyho odchod z předchozích týmů historicky vedl k poklesu jejich výkonnosti. Williams po Neweyho odchodu v roce 1997 nezískal další titul a McLaren dokázal získat pouze jedno další vítězství v roce 2008.

Garcia má problém. Testy na zakázané látky mluví jasně

Ryan Garcia, nadějný 25letý boxer, razantně odmítl jakékoli obvinění z dopingu. Výsledky ovšem mluví jinak. Testy prokázaly pozitivní nález zakázané látky zvyšující výkonnost před jeho vítězstvím nad Devinem Haneyem. Boxerský svět by se otřásl v základech, pokud by se nález potvrdil.

Dojatý Nadal na Madrid Open. Do důchodu se navzdory spekulacím nechystá

Sedmatřicetiletá tenisová legenda Rafael Nadal po svém rozloučení na Madrid Open odmítl spekulace o odchodu do důchodu. Přestože jeho závěrečný zápas na turnaji skončil porážkou 7-5 6-4 s nasazenou třicítkou Jiřím Lehečkou, Nadal je ohledně pokračování své kariéry rozhodnutý.