21 C
    Úterý 30. dubna 2024

Ajax zničil Dortmund, dominoval i Real. Paříž zvládla přestřelku díky Messimu

Po reprezentační přestávce a dalším kole ligových soutěžích se znovu bojovalo o body v Lize mistrů. O zajímavé výsledky a dechberoucí podívané nebyla nouze. Z vítězství se radovali především papíroví favorité, dva z nich dokonce nasázeli pět branek.

Úterní program odstartoval v Besiktasi a Bruggách. Turecký tým doma musel překousnout vysokou porážku od portugalského Sportingu Lisabon, který byl v zápase aktivnější a odvezl si výhru 4:1. Klíčové momenty přišly na konci úvodního poločasu, kdy hosté proměnili pokutový kop a domácím naopak VAR odvolal vstřelenou branku.

Ani belgickému týmu se na domácí půdě nedařilo. Citizens utkání opanovali a soupeři neumožnili další překvapení. Dvakrát se trefil Mahrez, po jedné brance přidali Cancelo, Palmer a Walker. Za domácí pouze snížil Vanaken.

Největší šlágry přišly v devět hodin večer. V jednom z nich přivítalo Athletico Madrid hosty z Liverpoolu a byla z toho bitva jako řemen. Po dvou rychlých brankách vedli ostrované, ovšem Griezmann dvěma góly v rozmezí 14 minut srovnal.

PSG muselo otáčet

Stejný hráč se však nechal ve druhé půli vyloučit za nešikovný faul a svůj tým poslal do deseti. Reds dokázali početní výhody využít a díky druhému gólu Salaha v zápase zvítězili 3:2. Výrazně se tak přiblížili k postupu do osmifinále.

V dalším očekávaném souboji uspěl Ajax. Na domácím stadionu hostil Dortmund, jemuž nedal sebemenší šanci a zvítězil vysoko 4:0! Už v 11. minutě si dal vlastní gól Reus, do přestávky zvýšil Blind. Ve druhé půli se ještě trefili Antony a Haller.

Zřejmě nejnapínavější zápas svedlo PSG s Lipskem. Favorit z Paříže vedl po brance Mbappého, jenže Němcům se podařilo po gólech Silvy a Mukieleho otočit vývoj skóre. O další srovnání se postaral v 67. minutě Lionel Messi a hvězdná předsezónní posila nakonec obstarala i vítěznou branku. V nastaveném čase ještě neproměnil Mbappé penaltu, ale to už domácí nemuselo příliš mrzet.

Střelecké hody předvedl také Real Madrid, který na půdě Šachtaru Doněck zvítězil vysoko 5:0. V dalších utkáních porazilo vyhrálo Porto nad AC Milánem 1:0, Inter si doma poradil s Tiraspolem 3:1.

Výsledek zápasu Paul vs. Tyson se objeví v oficiálních záznamech

Letošní zápas mezi youtuberem Jakem Paulem a bývalým světovým šampionem Mikem Tysonem byl oficiálně kategorizován jako profesionální. To znamená, že výsledek souboje, který se má konat v Texasu 20. července, se objeví v jejich záznamech. Jak může dopadnout zápas mezi klukem z internetu a krvelačným Mikem?

Francis Ngannou truchlí nad tragickou ztrátou svého patnáctiměsíčního syna Kobeho

Francis Ngannou, boxer a mistr smíšených bojových umění, potvrdil, že mu zemřel patnáctiměsíční syn Kobe. Sedmatřicetiletý šampion těžké váhy UFC se o zdrcující zprávu podělil v pondělí 29. dubna 2024 v příspěvku na sociálních sítích, v němž uvedl, že jeho syn zemřel v sobotu 27. dubna.

Zpátky ve hře. Erling Haaland se vrací po zranění svalu

Erling Haaland se vrátil na hřiště poté, co se zotavil ze zranění svalu. To ho trápilo v posledních zápasech za Manchester City. Jeho návrat se pro něj stal úspěchem a pro tým z Manchesteru zárukou vítezství nad Nottingham Forest. Nejvíce se na postavení legendy do základu těšili pochopitelně fanoušci.

Anglická ragbyová hvězda Billy Vunipola zatčen na Mallorce. Choval se násilně v baru

Anglický ragbista Billy Vunipola byl v neděli brzy ráno zatčen po údajném násilném incidentu v baru na španělské Mallorce. Incident se měl odehrát v baru Epic v Palmě, kde měl být Vunipola agresivní a pokusil se napadnout zákazníky a ochranku.