19.7 C
    Čtvrtek 9. května 2024

Andy Murray a Wimbledon: Jeho účast je po zranění kotníku ohrožena

Skotská tenisová ikona Andy Murray se v úterý vrátil do Londýna, aby podstoupil další lékařské vyšetření zraněného kotníku. Rekonvalescence může trvat týdny až měsíce. Jeho účast ve Wimbledonu je nyní nejistá.

Zranění, které utrpěl při těsné prohře s Tomášem Macháčem na Miami Open, vrhá stín na Murrayho účast na nadcházejícím červencovém turnaji ve Wimbledonu.

Murray, který plánoval v létě ukončit kariéru, doufal v poslední účast ve Wimbledonu, než pověsí raketu na hřebík. Závažnost jeho zranění kotníku a následná doba rekonvalescence však rozhodnou o jeho způsobilosti zúčastnit se prestižního turnaje, který začíná 1. července.

„Vrátím se,“ slíbil Skot, který v květnu oslaví 37. narozeniny. Rozsah jeho zranění a nutný průběh léčby bude jasnější v následujících dnech, až opadne otok a bolest.

Týdny až měsíce

Dr. Daniel Fong, přednášející sportovní medicíny a biomechaniky na Loughborough University, vysvětlil, že časový harmonogram rekonvalescence závisí na léčebném plánu. „Může to být několik měsíců v případě chirurgické rekonstrukce vazů. Nebo několik týdnů v případě konzervativní léčby, jako je ortéza, tejpování a cvičení,“ řekl.

Dr. Fong dodal, že rozhodnutí nakonec závisí na hráči, trenérovi a lékařském týmu. Poznamenal, že zranění vazů jsou u špičkových hráčů běžná a často je lze zvládnout pomocí posilování svalů a propriocepce, které kompenzují sníženou integritu vazů.

Murray, dvojnásobný olympijský vítěz, již dříve podstoupil dvě operace kyčle, včetně výměny kyčelního kloubu v roce 2019. Jeho zranění kotníku je další komplikací v kariéře, která se vyznačuje fyzickými problémy, ale i odolností. Navzdory překážkám zůstávají naděje na Murrayho návrat na kurty v rámci posledního letního turnaje s Wimbledonem a olympijskými hrami vysoké.

Kyren Wilson po vítězství na snookerovém šampionátu prozradil svůj další cíl

Dvaatřicetiletý snookerový šampion Kyren Wilson si po nedávném vítězství ve finále turnaje v Crucible dělá zálusk na post světové jedničky. Wilson, který porazil Jakea Jonese a získal ikonickou trofej a hlavní výhru 500 000 liber, se nyní ve světovém žebříčku vyšplhal na třetí místo.

Mbappého rozloučení s PSG a zklamání v Lize mistrů

Kylian Mbappé si jistě vysnil zakončení svého působení v Paris Saint-Germain zvednutím trofeje Ligy mistrů. Realita však byla úplně jiná. Zklamán není jen on, ale také fanoušci po celém světě. Takový závěr čekal jen málokdo.