7.4 C
    Sobota 27. dubna 2024

Miami Open 2024: Tomáš Macháč zvítězil nad Andym Murraym v rozhodujícím tie-breaku

V napínavém zápase třetího kola turnaje 2024 Miami Open porazil bývalou světovou jedničku Andyho Murrayho český hráč Tomáš Macháč.

Navzdory slibnému začátku a vedení v rozhodujícím tie-breaku si Murray nedokázal zajistit vítězství. Po vyčerpávajících třech hodinách a 27 minutách prohrál 5-7 7-5 7-6(5).

Šestatřicetiletý skotský veterán Murray prokázal na turnaji dobrou formu, když předtím ve druhém kole porazil Tomáše Martina Etcheverryho. Ve třiadvacetiletém Macháčovi, který předtím triumfoval nad světovou šestkou Andrejem Rubljovem, však narazil na zdatného soupeře.

Napětí až do konce

Zápas byl jako na horské dráze. Murray se nejprve ujal vedení, aby jej za stavu 2:1 ve druhém setu přerušil déšť. Po obnovení zápasu se Macháčovi podařilo prolomit Murrayho podání a rozhodnout třetí set.

Jak zápas postupoval do závěrečného setu, zdálo se, že Macháčova mladistvá energie zastíní Murrayho zkušenosti. Přestože Macháč brzy vedl 3:0, Murray zabojoval a srovnal skóre na 5:5. V tie-breaku se však Macháčovi podařilo zvítězit a postoupit do čtvrtého kola turnaje.

„Murray ukázal svou typickou houževnatost, ale nakonec to byl Macháč, kdo zvítězil,“ řekl Kieran Gill a všiml si Murrayho viditelného trápení na kurtu Butche Buchholze po zápase.

Murray, který nevyloučil účast na olympijských hrách v Paříži 2024 a letošním Wimbledonu, dal během zápasu najevo svou frustraci několika ostrými výměnami názorů s rozhodčím. I přes porážku jeho výkon v Miami ukázal, že na tenisovém kurtu zůstává zdatným soupeřem.