16.9 C
    Pondělí 13. května 2024

František Straka: Časy, kdy dáme pět gólů Albánii, jsou pryč. Bylo to strašně málo

Dvojzápas s Albánií a Faerskými ostrovy nadále rezonuje. Kdo čekal, že se český tým revanšuje a vybojuje šest bodíků, ten se krutě mýlil. Fanoušci přemýšlejí o důvodech a jedním z viníků je dle nich i trenér Jaroslav Šilhavý. Kde vidí důvody trápení jiný uznávaný kouč František Straka, který viděl nedělní soužení přímo v Doosan aréně?

Jsou výsledky s oběma týmy ostudou nebo reálným odrazem aktuální výkonnosti české reprezentace?

Viděl jsem oba zápasy české reprezentace, v Plzni dokonce naživo. Výsledky jsou asi reálným odrazem našich sil. Podle mě odešla absolutně forma a pro všechny je to absolutní zklamání. Ten disaster (katastrofa) v Albánii nechci ani moc komentovat poněvadž, mi to připomnělo, že hráči to přijeli pouze odehrát. Nebylo tam nasazení, přesvědčení ani nastavení hlavy. Čekal jsem úplně něco jiného. A nevymlouval bych se na první smolný gól a vyloučení Chytila, že to ovlivnilo zápas… Když prohráváš 1:0, tak se přece nic neděje, je moře času s tím zápasem něco udělat. A zápas s Faerskými ostrovy byl podle mě jen odraz momentální psychické odolnosti, který v současné době máme. Musíme si uvědomit jednu věc. Týmy, které se dříve porážely pětigólovým rozdílem, tak jsou dávno pryč. Evropa se obrovsky vyrovnala, ale mám takový dojem, jako bychom to nevzali v potaz. Myslíme si, že to přijde samo. Že přijedou Faerské ostrovy a dáme jim bůra…

Po zápase s Albánií musela přijít nějaká reakce a ona ta reakce trvala 10 minut prvního poločasu, poté jsme se absolutně vytratili. Byla to křeč, bída, nouze, bez nápadu, bez pohybu, risku… Máme hráče z Premier League, Bundesligy, z Holandské ligy. A nastoupí proti vám hráči z Faerských ostrovů. Nezlobte se na mě, to je bída a strašně moc málo. Všichni kluci si to musí uvědomit, takhle to přece nejde, musí přijít úplně jiné nastavení. Jasně, jsme ve hře, ale to díky Polákům, kteří jsou nemohoucí. Jsme jednou nohou tam a jestli to neuhrajeme, tak tam nemáme co dělat. A je to varování. Když kluky slyším, tak mluví dobře, jsou si vědomi toho, že to je málo. Ale pak přijdou na plac a realita je jiná.

Najdeme nějaká pozitiva? Napadá mě Tomáš Souček, který si jako kapitán vzal těžkou penaltu.

Pozitivní je, že jsme ve hře a jednou nohou jsme v Německu. Tomáš to vzal na sebe, dobře to uklidil. Měli jsme nějakých 28 střel, ale jakých? To ale většinou nemělo žádné parametry. Byly tam tyče, kdybychom je proměnili, tak se dneska asi bavíme úplně jinak. Ale jak ten zápas déle trval, tak tím víc jsme byli nemohoucí.

Přímý dotaz – měl by skončit trenér Jaroslav Šilhavý?

Tohle je otázka výkonného výboru, ale do toho já se určitě nebudu míchat, nezlobte se.

Pomohla by změna trenéra i atmosféře okolo národního týmu? Přece jen asi všichni cítíme, že ta vlna nevole se stupňuje.

Vrátím se k zápasu proti Albánii. Byl jsem překvapenej reakci, když mluvil Jarda Šilhavý. Působil strašně moc odevzdanej. Nebyla tam jiskra a energie. Byl smířenej se situací, která momentálně je. Já měl Jardu jako asistenta ve Spartě, je to skvělej kluk, který by nikoho nezradil, on tohle nemá v naturelu. Ale těžko se na to odpovídá, on s nimi pracuje. Musí vědět, kdy má přijít motivační stránka. Je to otázka nějakého nastavení a není to jen o hlavním trenérovi, ale i o hráčích. Je to otázka přístupu. Jak už jsem říkal – jedeme do Albánie a nějak to tam odehrajeme. To přece nejde! Bylo to celkově odevzdané. Ale nechci se do toho úplně pouštět

Chyběl Vám v nominaci někdo? Nemělo by být do týmu zapojeno i více hráčů z U21? Není to tak dávno, co ti kluci porazili Německo.

Ano, i ne. Řekl bych, že máme kádr, který je dobrej. Ať si říká, každý co chce, tak hráče máme skvělé. Tak to zkrátka je. Otázka je, jestli dát šanci hráčům jednadvacítky, možná asi jo. Ale to nebude ten největší problém.

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Český tým si na úvod mistrovství světa připsal vítězství. Finy porazil až v nájezdech

Český tým v pátek zahájil mistrovství světa v hokeji zápasem proti Finsku. Po vyrovnaném utkání a prodloužení se Češi nakonec radovali z vítězství 1:0 až po nájezdech. Hlavní roli sehráli brankář Lukáš Dostál a kapitán Roman Červenka, který proměnil rozhodující nájezd.

Mistrovství světa v hokeji. Návraty a rekordy

S návratem Polska na vrchol mistrovství světa po téměř čtvrt století (14. místo v roce 2002) se můžeme podívat i na další dlouhé absence v elitní sestavě. Dánsko například hrálo na mistrovství světa v roce 1949 a poté až v roce 2003, což je dlouhých 54 let čekání.

Boj o Ostravu. Přehled skupiny B na Mistrovství světa v hokeji

Skupina B se na Mistrovství světa v hokeji 2024 řídí stejným pravidlem jako A. Po úvodu postoupí do play-off čtvrtfinále čtyři nejlepší týmy. Zbylé tři celky si pak zahrají o konečné umístění a poslední tým sestoupí do Divize I-A pro rok 2025. Pojďme se podívat na bližší analýzu všech osmi účastníků ostravské skupiny.

Čtvrté noční vítězství: Luke Humphries triumfoval nad Michaelem van Gerwenem v Premier League Darts

V napínavém nočním zápase Premier League Darts 9. května 2024 zvítězil Luke Humphries nad Michaelem van Gerwenem a připsal si tak čtvrté noční vítězství v turnaji. Na akci, která se konala v Leedsu, byl v semifinále vyřazen také Luke Littler.