16.9 C
    Pondělí 13. května 2024

Budoucnost Manchesteru United v Evropě je kvůli pravidlům UEFA o vlastnictví ohrožena

Účast Manchesteru United v evropském fotbale v příští sezóně je ohrožena kvůli pravidlům UEFA, která zakazují klubům vlastněným stejným subjektem vzájemně soupeřit. Tento problém vyvstal poté, co klub v prosinci 2024 koupil miliardář Sir Jim Ratcliffe a jeho skupina INEOS.

Jednasedmdesátiletý Ratcliffe a INEOS investovali téměř 1 miliardu liber za 27,7procentní podíl v Manchesteru United. Plánují zvýšit svůj podíl na téměř 30 procent další investicí ve výši 238 milionů liber. Skupina INEOS vlastní také francouzský klub Ligue 1 Nice. Ten je v současné době na pátém místě a je na nejlepší cestě do evropských pohárů.

UEFA i přes nedávné změny svých předpisů trvá na tom, že týmy vlastněné stejnou skupinou se nemohou účastnit stejné soutěže. Jeden ze zasvěcených pracovníků UEFA potvrdil SunSportu: „Je správné, že Manchester United a Nice nemohou hrát ve stejné soutěži. Mohly by hrát v různých soutěžích, protože mezi soutěžemi již neexistuje žádné „krmení“.“

Kdo by dostal přednost

Manchester United, který v současné době zaostává za Tottenhamem a Aston Villou v boji o postup do evropských pohárů, by si stále mohl zajistit účast v evropských pohárech prostřednictvím FA Cupu. Pokud by se však Manchester United i Nice kvalifikovaly do Evropské ligy, přednost by mělo Nice. Manchester United by odsunulo do Conference League. A naopak, pokud by United vyhráli FA Cup, Nice by sestoupilo do Conference League.

V případě, že by se oba týmy kvalifikovaly do Ligy mistrů, místo by získal tým s lepším umístěním v domácí lize. Vzhledem k vysokému umístění Anglie v koeficientu UEFA by však Manchester United dostal přednost, pokud by oba týmy skončily na stejném místě v domácí soutěži.

Navzdory možným komplikacím Sir Jim Ratcliffe trvá na tom, že jeho vlastnictví Nice nebude pro Manchester United představovat žádný problém.

Švýcarský tým porazil Rakušany 5:2 a připravuje se na duel s českým výběrem

Po výhře nad Rakušany se švýcarský tým připravuje na zápas s českým výběrem. V "bitvě o Alpy" porazili Rakušany s výsledkem 5:2. Hlavní roli sehrál kapitán Josi, který po utkání řekl: "Bylo to intenzivní utkání, ve kterém jsme našli cestu k vítězství."

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Český tým si na úvod mistrovství světa připsal vítězství. Finy porazil až v nájezdech

Český tým v pátek zahájil mistrovství světa v hokeji zápasem proti Finsku. Po vyrovnaném utkání a prodloužení se Češi nakonec radovali z vítězství 1:0 až po nájezdech. Hlavní roli sehráli brankář Lukáš Dostál a kapitán Roman Červenka, který proměnil rozhodující nájezd.

Mistrovství světa v hokeji. Návraty a rekordy

S návratem Polska na vrchol mistrovství světa po téměř čtvrt století (14. místo v roce 2002) se můžeme podívat i na další dlouhé absence v elitní sestavě. Dánsko například hrálo na mistrovství světa v roce 1949 a poté až v roce 2003, což je dlouhých 54 let čekání.

Boj o Ostravu. Přehled skupiny B na Mistrovství světa v hokeji

Skupina B se na Mistrovství světa v hokeji 2024 řídí stejným pravidlem jako A. Po úvodu postoupí do play-off čtvrtfinále čtyři nejlepší týmy. Zbylé tři celky si pak zahrají o konečné umístění a poslední tým sestoupí do Divize I-A pro rok 2025. Pojďme se podívat na bližší analýzu všech osmi účastníků ostravské skupiny.