17.4 C
    Čtvrtek 18. července 2024

Manchester United zvítězil 2:1 nad Lutonem. Hojlund se zapsal do historie Premier League

Manchester United v neděli 18. února 2024 dosáhl na Kenilworth Road těžce vybojovaného vítězství 2:1 nad Lutonem. Připsal si tak čtvrtou výhru v Premier League za sebou.

V zápase, který navštívilo 11 483 diváků, se 21letý Rasmus Hojlund zapsal do historie Premier League, když se stal nejmladším hráčem, který skóroval v šesti po sobě jdoucích zápasech.

Hojlundův rekordní výkon začal pouhých 36 vteřin po začátku utkání, kdy využil chyby lutonského Amari’I Bella. Během sedmi minut pak zdvojnásobil vedení United instinktivním zakončením hrudí po rohovém kopu Alejandra Garnacha. Lutonský Carlton Morris dokázal v napínavé úvodní patnáctiminutovce snížit.

I přes agresivní hru Lutonu, která zahrnovala několik výrazných šancí a málem červenou kartu pro Casemira z United, se Rudým ďáblům podařilo udržet vedení. Do druhého poločasu nastoupili United vyrovnaněji a o přestávce byl střídán Casemiro. Nevyužité příležitosti Bruna Fernandese a Garnacha však udržovaly zápas v rovnováze.

Blíž k Lize mistrů

Ani závěrečný tlak Lutonu, který vyvrcholil trefou Rosse Barkleyho do břevna ze závěrečného kopu, nestačil k tomu, aby United přišli o vítězství. Svěřenci Erika ten Haga se díky tomuto vítězství přiblížili pátému Tottenhamu na rozdíl tří bodů a přiblížili se tak potenciální účasti v Lize mistrů v příští sezoně.

V dalším kole Premier League se Luton ve středu utká s Liverpoolem, zatímco Manchester United v sobotu přivítá na Old Trafford Fulham.

Andy Hooper, reportér z Kenilworth Road pro Soul of Sport, poznamenal, že navzdory brzkému dvougólovému vedení se Manchester United musel „svézt na štěstí“, aby si zajistil pátou výhru ve všech soutěžích v řadě.

Asociace jezdců plánuje právní kroky proti fanouškovi, který hodil chipsy do obličeje Pogačarovi

Asociace profesionálních cyklistů (CPA) uvedla, že podnikne právní kroky proti divákovi, který v sobotu během 14. etapy Tour de France hodil bramborové lupínky na Tadeje Pogačara týmu UAE Team Emirates a Jonase Vingegaarda z Visma-Lease A Bike.

Chelsea vyšetřuje video Fernandeze s údajně rasistickým pokřikem

Klub Chelsea se ocitl v nemilé situaci poté, co záložník Enzo Fernandez zveřejnil na sociálních sítích video, které obsahuje údajně "rasistický a diskriminační" pokřik namířený proti francouzským fotbalistům. Incident vyvolal pobouření a vedl k vyšetřování ze strany Chelsea i Francouzské fotbalové federace. Hrozí Fernandezovi disciplinární trest?

Španělsko zdolává Anglii a slaví rekordní čtvrtý titul mistrů Evropy

Španělsko se zapsalo do historie fotbalu, když v dramatickém finále UEFA Euro 2024 porazilo Anglii 2:1 a získalo rekordní čtvrtý titul mistrů Evropy. Vítěznou branku vstřelil Mikel Oyarzabal pouhé čtyři minuty před koncem základní hrací doby, čímž zhatil anglické naděje na zisk trofeje. Fanoušci si mohli vychutnat skutečně světový fotbal, což byla po kvalifikačních zápasech příjemná změna.