4.1 C
    Pondělí 13. května 2024

Jiří Lehečka triumfuje v úvodním kole Australian Open, Jiří Veselý vypadává

Český tenista Jiří Lehečka zaznamenal úspěšný start na Australian Open, kde hladce postoupil do druhého kola. Obhájce loňského čtvrtfinále a nedávný vítěz turnaje v Adelaide porazil ve třech setech Španěla Bernabého Zapatu.

Naopak Jiří Veselý po porážce s Francouzem Arthurem Filsem skončil v prvním kole.

Lehečka, který je na turnaji nasazen jako dvaatřicátý, zvítězil nad Zapatou za hodinu a 43 minut. „Nebylo to nic jednoduchého. I když jsem tu včera a předevčírem trénoval, tak ten vítr nebyl takový jako dnes. Docela mě to ráno překvapilo. Věděl jsem ale, že to bude pro oba stejné. Snažil jsem se s tím co nejlépe popasovat a vyšlo to dobře,“ komentoval svůj výkon Lehečka pro Radiožurnál Sport.

Na řadě je Plíšková a Siniaková

Jeho výhra nad Zapatou byla jeho šestým vítězstvím v řadě, což následovalo po jeho premiérovém triumfu na okruhu ATP v Adelaide. V dalším kole se utká s Američanem Alexem Michelsenem.

Naopak Jiří Veselý, který se turnaje účastnil díky chráněnému žebříčku, skončil v prvním kole po porážce s Francouzem Arthurem Filsem. Veselý, který zahrál jen 16 vítězných míčů proti Filsovým 66, prohrál ve čtyřech setech.

V dalších zápasech se představí Karolína Plíšková, která se utká se světovou trojkou a úřadující finalistkou Jelenou Rybakinovou z Kazachstánu. Ve čtyřhře se představí Kateřina Siniaková s novou spoluhráčkou Storm Hunterovou.

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Český tým si na úvod mistrovství světa připsal vítězství. Finy porazil až v nájezdech

Český tým v pátek zahájil mistrovství světa v hokeji zápasem proti Finsku. Po vyrovnaném utkání a prodloužení se Češi nakonec radovali z vítězství 1:0 až po nájezdech. Hlavní roli sehráli brankář Lukáš Dostál a kapitán Roman Červenka, který proměnil rozhodující nájezd.

Boj o Ostravu. Přehled skupiny B na Mistrovství světa v hokeji

Skupina B se na Mistrovství světa v hokeji 2024 řídí stejným pravidlem jako A. Po úvodu postoupí do play-off čtvrtfinále čtyři nejlepší týmy. Zbylé tři celky si pak zahrají o konečné umístění a poslední tým sestoupí do Divize I-A pro rok 2025. Pojďme se podívat na bližší analýzu všech osmi účastníků ostravské skupiny.

Čtvrté noční vítězství: Luke Humphries triumfoval nad Michaelem van Gerwenem v Premier League Darts

V napínavém nočním zápase Premier League Darts 9. května 2024 zvítězil Luke Humphries nad Michaelem van Gerwenem a připsal si tak čtvrté noční vítězství v turnaji. Na akci, která se konala v Leedsu, byl v semifinále vyřazen také Luke Littler.