Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Čtvrtfinále a konec. Plíšková podobě jako Lehečka vypadla, sen zničily chyby

  Parádními výkony se na letošním Australian Open prezentovali čeští tenisté a tenistky. Celkem dva dokráčeli až do čtvrtfinále, Jiřímu Lehečkovi a Karolíně Plíškové ale právě tam cesta turnajem skončila. Lehečka nestačil na favorita Tsitsipase, Plíšková vypadla trochu překvapivě s Polkou Linettovou, která je v žebříčku až 45.

  Měli dobře nakročeno, oběma se ale stalo osudným čtvrtfinále. Už včera se v něm představil Jiří Lehečka, který se na turnaji prezentoval skvělým tenisem a domů poslal několik výrazných jmen. To poslední už ale vyřadit nedokázal. Lehečka prohrál jednoznačně 0:3 s Řekem Tsitsipasem a v Austrálii končí.

  Český mladík měl velkou šanci napodobit posledního krajana, který postoupil na turnaji mezi nejlepší čtyřku. Dotáhnout Tomáše Berdycha se Lehečkovi sice nepovedlo, jinak ale může být spokojený. Smekl totiž před ním i jeho soupeř Tsitsipas, který ze sebe podle vlastních slov musel dostat naprosté maximum, aby zápas ovládl.

  „Jiří odehrál skvělý turnaj, chci mu popřát do budoucna to nejlepší. Pro mě to byl velmi těžký zápas, jeden z nejtěžších na turnaji. Měl jsem problémy s jeho razantními údery a musel jsem ze sebe dostat to nejlepší, abych utkání zvládl,“ pronesl Řek, který vyzve v semifinále Australian Open Rusa Chačanova.

  Končí také Plíšková

  Papírově měla do semifinále nakročeno o něco víc než Lehečka, ani Karolína Plíšková se ale mezi nejlepší tenisty turnaje v zemi protinožců nedostane. Nad její síly byla polská tenistka Linettová, které v žebříčku WTA patří až 45. místo. Ještě více ale Plíškovou zlobily její vlastní chyby. Ty se jí staly osudné.

  „Jsem velmi zklamaná, v posledních dvou týdnech jsem předváděla dobré výkony a ani dnes to nebylo tak špatné. Ale soupeřka hrála výborně od základní čáry, na kurtu jsem nenašla prostor, kam bych mohla trefit vítězné údery,“ mrzelo na pozápasové tiskové konferenci českou tenistku, která je v současné době 31. na světě.

  Plíšková udělala celkem 36 nevynucených chyb a sedm dvojchyb. Právě to byl jeden z důvodů jejího nezdaru.

  „Nevím, proč mi servis nešel. Občas takové dny přijdou. Možná to bylo i soupeřkou, která mi řadu dobrých podání vrátila zpět a dostala mě pod tlak. Nedala mi nic zadarmo. Nesehrála jsem špatný zápas, ale určitě dokážu hrát lépe,“ doplnila Plíšková, která tak maximum z roku 2019 nevyrovnala.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.