Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Galeje v Boleslavi. Hokejisté Bruslařů zvedají těžké váhy přímo ve výstroji

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Internetem se začalo šířit video, které na svém Twitteru zveřejnil bývalý obránce Ladislav Šmíd. Hokejisté Mladé Boleslavi na něm zvedají činky s těžkými váhami hned vedle ledové plochy. Pěkně v plné výstroji. Legenda rivala z Liberce trénink Bruslařů přirovnala ke galejím a metodám v dřívějším Sovětském svazu.

  Na tréninku Mladé Boleslavi se objevil zvěd. Video Ladislavu Šmídovi totiž prý zaslal jeho kamarád. „Ne, toto není ruský tým z roku 1960. Toto je český profesionální tým v roce 2022,“ připsal pak k příspěvku na sociální síti bývalý vynikající obránce, který má na svém kontě 583 startů v NHL.

  Video vypadá skutečně bizarně. Na klubovém webu Bruslařů není zařazení nezvyklých metod do tréninku nijak rozvedené. Jasným cílem je ale určitě nabrat hodně síly. Boleslav v minulých letech vedl Radim Rulík, který je známý svou zaměřeností na kondiční přípravu. Po jeho odchodu do Pardubic se novým hlavním trenérem stal Ladislav Čihák, kterému asistuje Petr Haken.

  Kondičním trenérem je pak Ondřej Ježek. Pětatřicetiletý kouč čtyři sezony působil v Litvínově, v Mladé Boleslavi načíná rovněž čtvrtou sezonu. Právě on by měl být zodpovědný za způsob letní přípravy. V rozhovoru pro klubový web však Ondřej Ježek dříve naznačil, že právě Ladislav Čihák má trochu jiný pohled na letní přípravu. „Já byl zvyklý na něco jiného, takže je to hodně o komunikaci. Někdy má třeba nějaké požadavky, které by rád viděl i v tréninku. Začali jsme před čtyřmi týdny, předtím jsme se neznali, takže si na sebe budeme postupně zvykat,“ uvedl kondiční kouč na konci měsíce května.

  Způsobu tréninku v Mladé Boleslavi se pak na svém facebookovém účtu zastal Michal Břetenář, bývalý boxer a nyní kondiční trenér. „Ačkoliv nejsem skalním fanouškem trenéra Čiháka, tady jsem tak trochu na jeho straně. Respektive na straně autora myšlenky,“ napsal muž, který spolupracoval s Patrikem Schickem, Jiřím Hudlerem či Karolínou Plíškovou.

  Cvičení hokejistů s těžkými váhami hned po slezení z ledu podle něj sice vypadá hrozivě a je hrozivé, ale myšlenka stimulace srdečního svalu je podle něj celkem správná. „Nedotažená, ale správná… Trénink kondice na ledě je totiž natolik specifická záležitost, že vyžaduje i velmi specifická řešení. Aby mohl být trénink efektivní, musí dojit k stimulaci oběhového systému a minimální spotřebě tkáňového kyslíku,“ uvedl Michal Břetenář.

  Trénink podle něj nemusí vypadat moderně a hokejově, aby mohl skvěle fungovat pro potřeby hokejistů. „Jde pouze o to, co chci trénovat a jak toho chci dosáhnout. Protože cvik je pouze nástroj pro dosažení výsledku,“ dodal.

  Ať tak nebo tak, zásadní výsledek se ukáže na ledě. Pokud Bruslaři budou silnější než jejich soupeři, budou si moci na komentář Ladislava Šmída vzpomenout s úsměvem.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno