15.2 C
    Neděle 12. května 2024

Jiří Lehečka triumfuje v Adelaide. Získává svůj první titul na okruhu ATP

Český tenista Jiří Lehečka si připsal svůj první titul na okruhu ATP, když ve finále turnaje v Adelaide dokázal porazit britského hráče Jacka Drapera.

Po dvou hodinách a devíti minutách boje se zápas skončil výsledkem 4:6, 6:4, 6:3 ve prospěch Lehečky. Zápas trval dvě hodiny a devět minut.

Lehečka, který byl na turnaji nasazen jako sedmička, si tak vybojoval svůj premiérový titul na druhý pokus. V loňském roce totiž ve finále turnaje v americkém Winston-Salemu podlehl argentinskému tenistovi Sébastianu Báezovi.

Nyní míří na Australian Open

Dvaadvacetiletý Lehečka, rodák z Mladé Boleslavi, tímto triumfem ukončil téměř čtyřleté čekání na českého vítěze turnaje ATP. Naposledy se to podařilo Jiřímu Veselému v únoru 2020 v indickém Puné.

Lehečka nyní zamíří do Melbourne, kde v neděli začíná grandslamový turnaj Australian Open. Loňský čtvrtfinalista zde svůj první zápas odehraje proti španělskému tenistovi Bernabému Zapataovi.

Lehečkův triumf v Adelaide znamená také posun na žebříčku ATP. Po turnaji se posune na 23. místo, což je jeho nové kariérní maximum.

Na úspěchu českých tenistů v zahraničí se podílela i Anna Sisková, která získala titul ve čtyřhře na turnaji ITF v thajském Nonthaburi.

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Český tým si na úvod mistrovství světa připsal vítězství. Finy porazil až v nájezdech

Český tým v pátek zahájil mistrovství světa v hokeji zápasem proti Finsku. Po vyrovnaném utkání a prodloužení se Češi nakonec radovali z vítězství 1:0 až po nájezdech. Hlavní roli sehráli brankář Lukáš Dostál a kapitán Roman Červenka, který proměnil rozhodující nájezd.

Boj o Ostravu. Přehled skupiny B na Mistrovství světa v hokeji

Skupina B se na Mistrovství světa v hokeji 2024 řídí stejným pravidlem jako A. Po úvodu postoupí do play-off čtvrtfinále čtyři nejlepší týmy. Zbylé tři celky si pak zahrají o konečné umístění a poslední tým sestoupí do Divize I-A pro rok 2025. Pojďme se podívat na bližší analýzu všech osmi účastníků ostravské skupiny.

Čtvrté noční vítězství: Luke Humphries triumfoval nad Michaelem van Gerwenem v Premier League Darts

V napínavém nočním zápase Premier League Darts 9. května 2024 zvítězil Luke Humphries nad Michaelem van Gerwenem a připsal si tak čtvrté noční vítězství v turnaji. Na akci, která se konala v Leedsu, byl v semifinále vyřazen také Luke Littler.