16.9 C
    Pondělí 13. května 2024

Peklo na Col de la Loze (možná) rozhodlo Tour. Vingegaard uniká

Asi ta vůbec nejnáročnější etapa Tour de France. Tak se mluví o 17. etapě 110. ročníku slavného cyklistického závodu. Jezdce po úterní časovce čekala více než 165 kilometrů dlouhá trať s náročnými stoupáními. To vůbec nejhorší s koncem na Col de la Loze dost možná rozhodlo celý letošní ročník.

Důvodů, proč tomu tak je, je hned několik. Také letos se Tour bude s největší pravděpodobností rozhodovat mezi Jonasem Vingegaardem a Tadejem Pogačarem. A zatímco jeden ve včerejší etapě podal famózní výkon, ten druhý se etapou protrápil, což může vygradovat až ve ztrátu šancí na zisk celkového triumfu.

„Jsem mrtvý, už nemůžu,“ hlásil do týmové vysílačky Pogačar během stoupání na zmíněný vrchol. Ten by opravdu neskutečně náročný, začínalo se ve výšce 487 metrů nad mořem a končilo ve 2304 metrech. Masakr v horách vyšel nejlépe Rakušanovi Felixovi Galovi z AG2R-Citroën. „Je to neuvěřitelné. Nevím, co mám říct. Vyhrát královskou etapu je neuvěřitelné, chci poděkovat týmu, vložili do mě strašně moc důvěry,“ usmíval se vítěz po dojezdu.

Druhý skončil Yates, třetí Bilbao a čtvrtý Vingeggard. Díky parádnímu výkonu tak navýšil náskok. Pogačar na něj v současné chvíli ztrácí 7 minut a 35 vteřin. Což je porce minut, která půjde stáhnout do konce letošního ročníku Tour de France jen hodně, hodně těžko. Slovinec by se navíc měl být i dotírajícího Yatese.

Ten na něj ztrácí jen něco kolem tří minut a pokud Pogačar znovu vyhoří, dost možná přijde i o druhé místo. Adam Yates je celkově třetí, čtvrté místo patří Rodríguezovi, pátý je pak Adamův bratr Simon Yates, který si včera dojel pro druhé místo.

• Tour de France 2023 – 17. etapa (Saint-Gervais Mont-Blanc – Courchevel, 165,7 km): 1. Gall (Rak./AG2R-Citroën) 4:49:08, 2. S. Yates (Brit./Jayco-AlUla) -34, 3. Bilbao (Šp./Bahrain Victorious) -1:38, 4. Vingegaard (Dán./Jumbo-Visma) -1:52, 5. Gaudu (Fr./Groupama-FDJ) -2:09, 6. Johannessen (Nor./Uno-X Pro Cycling) -2:39.
    • Průběžné pořadí: 1. Vingegaard 67:57:51, 2. Pogačar (Slovin./UAE Team Emirates) -7:35, 3. A. Yates (Brit./UAE Team Emirates) -10:45, 4. Rodríguez (Šp./Ineos Grenadiers) -12:01, 5. S. Yates -12:19, 6. Bilbao -12:50.

Předčasný odchod Novaka Djokoviče z Italian Open vyvolává obavy z následků zranění hlavy

Předčasné vypadnutí Novaka Djokoviče z 32. kola Italian Open vyvolalo obavy ohledně možného dopadu nedávného zranění hlavy. Po náhodném úderu lahví s vodou do hlavy měl Djokovič během zápasu s Alejandrem Tabilem problémy s rovnováhou a koordinací.

Švýcarský tým porazil Rakušany 5:2 a připravuje se na duel s českým výběrem

Po výhře nad Rakušany se švýcarský tým připravuje na zápas s českým výběrem. V "bitvě o Alpy" porazili Rakušany s výsledkem 5:2. Hlavní roli sehrál kapitán Josi, který po utkání řekl: "Bylo to intenzivní utkání, ve kterém jsme našli cestu k vítězství."

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Český tým si na úvod mistrovství světa připsal vítězství. Finy porazil až v nájezdech

Český tým v pátek zahájil mistrovství světa v hokeji zápasem proti Finsku. Po vyrovnaném utkání a prodloužení se Češi nakonec radovali z vítězství 1:0 až po nájezdech. Hlavní roli sehráli brankář Lukáš Dostál a kapitán Roman Červenka, který proměnil rozhodující nájezd.

Mistrovství světa v hokeji. Návraty a rekordy

S návratem Polska na vrchol mistrovství světa po téměř čtvrt století (14. místo v roce 2002) se můžeme podívat i na další dlouhé absence v elitní sestavě. Dánsko například hrálo na mistrovství světa v roce 1949 a poté až v roce 2003, což je dlouhých 54 let čekání.