7.4 C
    Pátek 29. března 2024

Trápení nekončí! Barcelona ve finále Superpoháru ostrouhala. Messi šel poprvé do sprch předčasně

Včerejší zraky španělských fotbalových nadšenců se opíraly k jedinému zápasu. Hlavní program nabídlo finále Superpoháru, ve kterém si to mezi sebou rozdali fotbalisté Barcelony a Bilbaa. Ještě minutu před koncem to vypadalo na radost Katalánců, nakonec ale dopadlo všechno jinak.

Španělský Superpohár, to byla i letos velká podívaná. Na trofej si mohly sáhnout celkem 4 týmy – Real Madrid, Real Sociedad, Barcelona a Athletic Bilbao. Do finálového duelu se prodrali dva poslední jmenovaní a včera si to společně o pohár rozdali.

Bitva to byla velkolepá. A k vidění bylo vlastně všechno, co fotbalový divák očekává. Góly, prodloužení, neuznaná trefa i červená karta. O akci nebyla během měření sil Katalánců a Basků nouze. Ale pojďme postupně.

Na cestě do finále vyřadilo Bilbao papírově silnější Real Madrid a porazit i Barcelonu? To byl tvrdý oříšek. Po 40 minutách hry mu navíc tenhle plán ztížil Francouz Griezmann a Barcelona vedla. Jenomže pouhé dvě minutky, Bilbao srovnalo krok ještě do poločasu.

A mohlo být z jeho pohledu ještě lépe. Rozhodčí však branku z druhého poločasu kvůli ofsajdu neuznal. A tak udeřila Barcelona. Griezmann podruhé v zápase poslal katalánský výběr do trháku. A ten trval celkem dlouho. Ještě minutu před koncem Barcelona vedla a už se pomalu těšila na titulové oslavy. Proti byl ale střídající Asier Villalibre.

Ten by se dal považovat za strůjce vítězství Bilbaa v Superpoháru. Minutu před koncem základní hrací doby vyrovnal a v těsném závěru prodloužení vyprovokoval vzteklého Messiho, který kvůli němu dostal poprvé v dresu Barcelony červenou kartu. Ale to přebíháme.

Utkání skončilo smírně remízou 2:2 a šlo se do prodloužení. V tom hned 3 minuty po startu vyzrál na gólmana Barcelony Williams. A Bilbao už vedení nepustilo. Baskická parta ovládla Superpohár potřetí ve svých dějinách. A triumf náležitě oslavila. Villalibre dokonce zahrál na trumpetu.

Barcelona se na druhé straně dál trápí. V lize strádá a naposledy slavila trofej v sezoně 2018/19. Navíc se spekuluje o odchodu Messiho do Anglie, který byl vlastně jednou nohou venku už v létě. Uvidíme, co bude se slavným klubem dál. V současné době je to ale velká bída.

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.