5.8 C
    Sobota 27. dubna 2024

Třinec demolici nedotáhl, finále se vrací do Hradce. Rozhodlo prodloužení

Finálová série Tipsport extraligy nakonec neskončí debaklem 4:0 na zápasy ve prospěch třineckých Ocelářů. Martincovi svěřenci opanovali čtvrté klání 2:1 po prodloužení, a tak se bude hrát opět v Hradci Králové. Vítěznou branku zařídil po čtyřiatřiceti vteřinách přidaného času Pavlík.

Gólově nepříliš bohatá finálová série mezi Třincem a Hradcem Králové začala na východě Čech dvěma triumfy Slezanů. V ČPP areně vyhráli Oceláři nejprve 4:2, ve druhé bitvě pak 2:1 po prodloužení a jeli na svůj led s náskokem dvou utkání.

Ve Werk areně padla během třetího duelu před 5400 diváky jen jediná branka, tu vsítil ve 21. minutě domácí Daňo. Na čtvrtý souboj tak už byl nachystaný pohár i medaile, Oceláři mohli završit obhajobu titulu v nejkratším možném čase. Naneštěstí pro slezský celek, čtvrté klání strhli na svou stranu královéhradečtí hokejisté.

Nezvykle krátké prodloužení

Do bitvy s pořadovým číslem čtyři vstoupili lépe hosté. V čase 18:07 otevřel skóre Bohumil Jank, a vůbec poprvé v této sérii se tak Hradec Králové dostal do vedení. Lalancette vyhrál buly v útočném pásmu, Jergl kotouč posunul na modrou čáru právě na Janka a třicetiletý obránce se nerozpakoval a vypálil. Kotouč proletěl až za Kacetlova záda a Mountfield vedl 1:0.

Třinec ale brzy vyrovnal, podobným způsobem jako Jank se prosadil Adámek. Libor Hudáček, jenž naskočil poprvé po svém třízápasovém trestu, udělal na levém kruhu pár otoček, poté zasekl kotouč před bránícím Blainem a přihrávkou oslovil Mariána Adámka na protější straně třetiny. Český bek vypálil z modré a překonal Machovského.

Další branka už v základní hrací době nepadla, a tak muselo rozhodnout prodloužení. A tentokráte to nebyla záležitost na celou noc, jak to zažili hradečtí v sérii s Vítkovicemi. Nyní Mountfieldu stačila necelá minuta.

Páté utkání zařídil v čase 60:34 Radovan Pavlík. Autor úvodní branky Jank nahodil puk z modré čáry před branku, kde jej ze vzduchu tečoval Miškář do tyče. Pohotový Pavlík si jej však bruslí následně přikopl a hokejkou uklidil za záda zkoprnělého Kacetla. Třinec si ještě vzal trenérskou výzvu kvůli případné vysoké holi, sudí ale gól po zhlédnutí videa nerušili.

Série se za stavu 3:1 pro Oceláře vrací na východ Čech.